Ważną rolę w promowaniu każdej działalności gospodarczej, firmy, odgrywa strona internetowa. Jeśli myślisz o zastosowaniu szablonów WordPress, to przejrzyj aktualną listę „Najlepsze motywy WordPress dla firm„. Poznaj ich krótką charakterystykę, obejrzy, i wybierz ten najlepszy motyw WordPress, który pasuje do Waszej firmy! Po sprawdzeniu wersji darmowej oczywiście zachęcam, aby zakupić wtedy pełną wersję. Szczególnie, jeśli z takiego szablonu chcesz korzystać przez lata 🙂

Lista ta będzie regularnie aktualizowana…

Jeśli interesują Cię płatne i profesjonalne szablony, to zachęcam, aby zajrzeć do popularnego TemplateMonster i przejść do zakładki „WordPress Themes„.

Krótki filmik:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i grafiki:

Motywy WordPress dla firmy:

Rambo Lite

Rambo najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: nowy i prosty w użyciu szablon dostosowany do strony firmowej każdego rodzaju działalności. Dostosowany do urządzeń mobilnych. Posiada 4 kolumny widgetów, ciekawy baner na samej górze, dział usługi i portfel. Motyw ten cechuje jeszcze fulll width czyli pełna szerokość strony. Współpracuje z takimi popularnymi wtyczkami WordPress, jak: Mapy Google WP, Gallery JetPack, Formularz kontaktowy 7, WPML i Polylang.

Zerif Lite

Zeril Lite najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: one site czyli wszystko na jednej stronie i na pełnym ekranie. Nadaje się dla biznesu: osobistego, korporacyjnego i agencji. Jest responsywny, minimalny, nowoczesne i posiada efekt paralaksy. Działa z wtyczkami: RTL, WPML, SEO Friendly, WooComerce.

Flat Responsive

Flat Responsive free najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: responsywny szablon bogaty w wiele szablonów stron i formatów postów. Umożliwia przygotowanie niestandardowych motywów potomnych i dostosowanie do wtyczki WooCommerce oraz Jetpack. Bogaty w samouczcki pozwalające poznać wszystkie funkcje motywu. Nadaje się do prowadzenia niemalże każdej strony biznesowej. Bogaty w osobny układ na bloga.

Customizr

Customizr najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: robiący dobre wrażenie, przyciągający wzrok, dostosowany w pełni do smartfonów. To popularny motyw wordpress, oceniony przez serwis WordPress.org na 5 gwiazdek, używany na ponad 100 tys. stronach.

Cath Responsive

Cath responsive pro najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: responsywny, a każdy element idealnie dostosowany do wszystkich urządzeń oraz przeglądarek. Oparty na najnowszym CSS3 i HTML5. Wtyczka WordPress Theme Customizer pozwala na dostosowanie wyglądu na żywo, czyli w czasie rzeczywistym. Bogaty w wiele widgetów, menu nawigacyjne, nagłówek promocji i polecane treści. Motyw pasuje do stworzenia każdego profesjonalnego serwisu internetowego.

Franz Josef

Franz Josef najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: nowoczesny i responsywny szablon dla każdego biznesu, posiadający własny kreator stron. Pozwala na szybkie dostosowanie motywu do swoich potrzeb.

Llorix One Lite

Llorix one lite najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: one site / landing page czyli wszystko na jednej stronie. Minimalistyczny, dostosowany do urządzeń mobilnych i bogaty w efekt paralax. Wyposażony w responsywną sekcją blog. Współpracuje z wtyczkami: Woocommerce, bbPress, WPML, Formularz Kontaktowy 7, Photo Gallery Grid, SiteOrigin Page Builder, JetPack. Idealny motyw do prowadzenia strony firmy, agencji i własnego portfolio.

isleMag

Islemag najlepszy darmowy szablon motyw wordpress

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: czysty, nowoczesny szablon do prowadzenia bardziej rozbudowanych stron internetowych, blogów, serwisów informacyjnych czy portfolio. Posiada filtrowane kategorie, wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym przez Live Customizer. W pełni responsywny, przyjazny SEO i wyposażone w oryginalne linki social media. Współpracuje z wtyczkami: Formularz kontaktowy 7, SiteOrigin Page Builder, WPML, Photo Gallery Grid, JetPack. Prosty do tłumaczenia.

Wybrałeś najlepszy darmowy szablon WordPress dla firmy – co dalej?

  1. Zakup hosting uwzględniający aplikację WordPress bądź przejdź do kolejnego kroku.
  2. Zakup domenę dostosowaną do Twojego biznesu.
  3. Zainstaluj przez DirectAdmin na wybranej domenie aplikację WordPress.
  4. Zaloguj się do WordPressa i przejdź do „Wygląd” i „Motywy”.
  5. Dodaj nowy motyw i go zainstaluj, a następnie „Włącz”.
  6. Przejdź do „Wyglądu” i dostosuj szablon wordpress do swoich potrzeb.
  7. Dodaj na stronę odpowiednią treść, dostosowaną pod względem pozycjonowania, najlepiej z wykorzystaniem wtyczki Yoast SEO.
  8. Sprawdź szybkość działania szablonu przez PageSpeed Insights i popraw ją zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.
  9. Dbaj o aktualizację wordpressa i szablonu.
  10. Zadbaj o skuteczne pozycjonowanie swojej strony.
Zajrzyj jeszcze do tych artykułów o WordPressie:

Jak wygląda instalacja WordPress w Direct Admin?

Konfiguracja WordPress czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo strony?

To wszystko. Powodzenia 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

 

Podziel się z innymi 🙂