Zapewne nie chcielibyśmy polecać usług i produktów firm dla nas konkurencyjnych. Warto więc pamiętać o tym, że tak się dzieje, jeśli posiadamy własny Fanpage, a nie zadbaliśmy o wprowadzenie kilku zmian w jego ustawieniach. Poniżej ukazuję, jak usunąć sekcję inni lubią też z naszego Fanpage’a w przeciągu kilku chwil. Zastosujmy się do niej, a to sprawi, że żaden obserwator Fanpage nie zainteresuje się ofertą naszej konkurencji.

Wskazówka: do dyspozycji macie filmik na YT bądź poniższe wyjaśnienia tekstowo-graficzne 🙂

Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Jak usunąć sekcję inni lubią też – krótki poradnik!

Aby móc cokolwiek zacząć, musimy posiadać odpowiednie uprawnienia do Fanpage’a, czyli być ich administratorami. Tylko dzięki temu mamy prawo, aby wyłączyć propozycje podobnych stron. Jeśli nimi jesteśmy to Klikamy w „Ustawienia” po prawej stronie na górze. Następnie jesteśmy przenoszeni do ustawień, jak poniżej na zdjęciu.

jak usunąć inni lubią też fanpage czyli Jak nie polecać konkurencyjnych stron na Fanpage - Pozycjonowanie strony www i Copywriting przez Facebook

Szukamy więc pozycji „Propozycje podobnych stron”. Klikamy w „Edytuj” i następnie usuwamy zaznaczenie pola wyboru. Na samym końcu zapisujemy.

Jak usunąć sekcję inni lubią też z fanpage czyli Pozycjonowanie strony www przez Fanpage - jak usunąć kategorie inne strony konkurencyjne

Pamiętajmy: Decydując się na usunięcie sekcji „inni lubią też” to nasz Fanpage również nie będzie pojawiał się wśród propozycji u osób, które odwiedzą podobne strony na FB. Jeśli jednak budujemy sobie zaufane grono klientów i obserwatorów to warto zdecydować się na ten krok.

Na koniec 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂