Recenzje na Facebooku istnieją już od dawna. Na samym początku mogą przyczyniać się do skutecznej promocji naszej osoby, marki bądź działalności, którą prowadzimy. Właściciele sklepów czy restauracji mają przecież możliwość otrzymywać na swoim Fanpage’u pozytywnych opinii od klientów. Na pewno zachęcają one kolejnych klientów, aby skorzystali z ich oferty. Natomiast z czasem zaczynają się pojawiać komentarze negatywne, co automatycznie przyczynia się do zmniejszenia ich zainteresowania. Właśnie wtedy myślimy o tym, jak usunąć recenzje na Facebooku.

Co istotne, często takie opinie na Facebooku to działania konkurencji bądź po prostu złośliwych użytkowników. Oczywiście są i te wiarygodne. Ale trzeba przyznać, że w wielu przypadkach recenzje są niepotrzebne. Widać to na przykładzie popularnych kont Facebook prowadzonych przez znane osobistości, sklepy internetowe, marki czy inne.

Poniżej widzicie, jak pewne znane osoby, firmy czy sklepy internetowe już dawno usunęły sekcję recenzje na swoim koncie Facebook.

Jak znane osoby i sklepy internetowe usunęły sekcję recenzje z Fanpage

Czy brak recenzji sprawia, że są oni mniej znani, lubiani, podziwiani, szanowani? W żadnym wypadku. Tak naprawdę świadczy to tylko ich klasie. Przekonajmy się więc, dlaczego?

Czego dotyczą recenzje na Facebooku?

Wszystko tak naprawdę zależy od użytkowników, którzy je wystawiają. Mają oni możliwość zwrócić uwagę na poziom obsługi klienta, jakość wysyłki, polecić dany produkt czy usługę bądź wypowiedzieć się na całkowicie inny temat.

Zdarza się, że pozytywne recenzje zachęcają klientów, aby skorzystać z oferty, którą ukazuje dany Fanpage, a przynajmniej tak chcieliby sprzedawcy. Poza tym słabe recenzje uzyskane tylko od znajomych tak naprawdę nie prowadzą do zwiększenia zaufania, tak naprawdę je rujnują.

Pozytywnie są odbierane naturalne opinie klientów, którzy są zachwyceni danym produktem i usługą, więc z miłą chęcią są w stanie przygotować nawet dłuższy komentarz. My uzyskujemy cenne informacje, nasz klient jest zadowolony i dzięki temu chętnie poleci naszą ofertę innym, na przykład krewnym bądź znajomym. Dobrze byłoby na takie recenzje szybko reagować, na przykład dziękując za miłe słowa bądź jeszcze zaprosić do skorzystania z pewnej usługi / produktu. Zadowoleni klienci chętnie wracają i polecają, jeśli tylko nawiążemy z nimi dobre relacje.

Natomiast takie pochwały czasami mogą okazać się mało ważne, jeśli występują obok nich negatywne recenzje.

I jeszcze coś bardzo ważnego: w wielu miejscach w sieci jest możliwość kupienia sobie takich pozytywnych opinii / recenzji. Na przykład na Allegro ostatnio widziałem ofertę 1 opinii za 1 zł, aktualnie są taniej. Klienci również zdają sobie z tego sprawę, jeśli więc widzą na danym Fanpage’u wiele pozytywnych opinii to od razu nabierają do niego pewnego dystansu. Oczywiście są również i ci klienci, którzy się skuszą i nie wezmą tego pod uwagę, natomiast ich jest już coraz mniej. Warto więc usunąć sekcji „recenzje” na naszym Facebooku / Fanpage’u.

Czyli jak usunąć recenzje na Facebooku?

Aktualnie usunięcie sekcji „Recenzje” z każdej strony Facebook okazuje się bardzo proste. Wystarczy przejść do danej strony Facebook, czyli naszego Fanpage’a.

Wskazówka: do dyspozycji macie filmik na YT bądź poniższe wyjaśnienia tekstowo-graficzne 🙂

Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

1. Klikamy w prawy górny róg w „Ustawienia„.

Jak usunąć recenzje na Facebooku - Ustawienia strony

2. Następnie po lewej stronie kliknąć w „Edytuj stronę„.

Jak usunąć recenzje na FB - Edytuj stronę i ustawienia

3. Szukamy wtedy na środku pozycji Recenzje i klikamy w „Ustawienia„. Klikamy „Puste poleobokWŁ.„, dzięki czemu wyłączamy. Na koniec „Zapisz„.

Jak usunąć recenzje na Facebooku przez Ustawienia strony i Recenzje usuń

Podsumowanie: Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak usunąć recenzje na Facebooku nawet w przeciągu 15 sekund. Przejdźcie na swoje konto Facebook i sami się o tym przekonajcie.

Gdyby pojawiły się jakieś pytania bądź trudności, dajcie znać.

Życzę powodzenia 🙂

Na koniec 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

 

Podziel się z innymi 🙂