Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Social Media

Jak usunąć lub dezaktywować konto FB / Facebook?

Jak usunąć lub dezaktywować konto na Facebooku Poradnik

Musimy przyznać, że jesteśmy dziś w dużej mierze uzależnieni od Facebooka i innych popularnych social mediów. Przez to możemy zaniedbywać inne ważne sprawy dotyczące naszego życia prywatnego i zawodowego. Coraz mniejszy poziom prywatności, spam i wiele innych czynników sprawia, że wiele osób decyduje się na usunięcie swoich kont społecznościowych. Wcześniej jednak muszą dowiedzieć się, jak usunąć FB?

Dodatkowo dostrzegamy, jak coraz większy wpływ na nasze życie mają różnego rodzaju aplikacje i inni użytkownicy. Denerwować może nas również sama polityka prywatności Facebooka, który jest w stanie monitorować każdy nas ruch. A warto jeszcze wspomnieć o tym, że wiele mediów społecznościowych nie gwarantuje nam idealnej ochrony danych. To wszystko również sprawia, że kolejna część z nas zaczyna zastanawiać się, jak usunąć FB. Dowiedzmy się, jak można usunąć bądź dezaktywować konto Facebook oraz co to tak naprawdę oznacza.

Spis treści:
 1. Wypowiedzi osób wyjaśniające, dlaczego usunęły konto na Facebooku?
 2. Czy warto usunąć konto Facebook?
 3. Czym jest dezaktywacja Facebooka?
 4. Co oznacza usunięcie konta Facebook?
 5. Dezaktywacja Facebook krok po kroku
 6. Jak ponownie aktywować konto Facebook?
 7. Jak usunąć FB / Facebook?
 8. Jak pobrać kopię danych zapasowych czyli archiwum konta Facebook?
 9. Dlaczego na razie nie usunąłem konta FB Facebook?

 

Jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

 

Wypowiedzi kilku osób, które wyjaśniają, dlaczego zdecydowały się na usunięcie konta Facebook:

Usunąłem konto na FB, ponieważ chciałem: przestać się martwić o swoją prywatność, przestać marnować swój cenny czas, kontrolować sposób w jaki komunikuję się z innymi, być bardziej wiarygodny, uchronić się przed zagrożeniami czyli wirusami itp.. I co najważniejsze zacząłem myśleć więcej o sobie!”

Do usunięcia konta zachęcił mnie spokój, brak obowiązków i odcięcie od rzeczywistości. Postanowiłam całkowicie odciąć się od szumu informacyjnego.”

Natalia wyjaśnia dlaczego usunęła konto na Facebooku

Wypowiedz osoby, która usuneła konto na FB

Czy warto usunąć konto na Facebooku?

Możliwe, że po przeczytaniu takich informacji uznamy, że również i nam konto Facebook nie jest potrzebne, a nawet nam przeszkadza. Zanim jednak zdecydujemy się na jego usunięcie, warto dobrze przemyśleć. Pomocne okazuje się przeanalizowanie zalet i wad Facebooka. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zalety:

 • + dostęp do grupowych tematycznych (zapewniają rozwój, edukację i naukę)
 • + dostęp do informacji o wydarzeniach
 • + prosty i szybki kontakt ze znajomymi bądź klientami
 • + możliwość tworzenia skutecznych reklam

Wady:

 •  spam informacji na tablicy (wszelkie powiadomienia, zaproszenia, wrzucone posty i polubienia naszych znajomych oraz reklamy)
 •  ogranicza ilość rozmów, które można by przeprowadzić bezpośrednio, osobiście (twarzą w twarz)
 •  uzależnienie od messengera

Czym jest dezaktywacja Facebooka:

 1. Nie oznacza jego usunięcia. Ono nadal istnieje i zawsze można je ponownie aktywować.
 2. Konto FB nie widnieje już w wynikach wyszukiwania, a użytkownicy FB nie mogą wyświetlać osi czasu dezaktywowanego konta.
 3. Pewne informacje są widoczne, jak wysłane wiadomości.

Co oznacza usunięcie konta Facebook:

 1. Konto przestaje istnieć i nie możemy już nigdy uzyskać do niego dostępu.
 2. Konto usuwane jest po 2 tygodniach od momentu otrzymania wniosku o usunięciu. Nie można się wtedy logować na to konto, ponieważ zostałoby ponownie aktywowane.
 3. Usuwanedane zgromadzone w kopiach zapasowych (publikowane zdjęcia, aktualizacje statusu itp.) – trwa to około 3 miesiące. Dane te nie są już dostępne na FB.
 4. Znajomi usuwanego konta FB nadal mogą przechowywać otrzymane od niego wiadomości. Nie myślmy więc, że usuwając konto na FB naszym znajomym jest wyczyszczane są wszystkie wiadomości, które do nich wysyłaliśmy.
 5. W bazach danych FB mogą nadal pozostawać pewne materiały, jak pliki dziennika. Nie posiadają one jednak żadnych znaczników osobowych.

Dezaktywacja Facebook krok po kroku:

Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

1. Klikamy w trójkącik w prawym górnym rogu dowolnej strony Facebook i przechodzimy do „Ustawienia„.

2. Po lewej stronie klikamy w pozycję „Ogólne„.

3. Przechodzimy do sekcji „Zarządzaj kontem” i tutaj podejmujemy dalsze czynności, aby potwierdzić dezaktywację konta FB.

jak dezaktywować konto facebook w kilka sekund

Jak ponownie aktywować konto Facebook?

Zalogujmy się na konto FB używając poprzednich danych i to wszystko. Logując się, już automatycznie aktywujemy swoje konto na FB. Najważniejsze, abyśmy pamiętali adres email, na które zostało założone konto FB.

Gdy nie pamiętamy hasła to podczas logowania prosimy o przydzielenie nam nowego hasła. Wpisujemy adres email, na który ma zostać wysłana prośba o wygenerowanie nowego hasła.

Jak usunąć FB / konto Facebook?

Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Nie chcemy już więcej korzystać ze swojego konta Facebook i chcielibyśmy dokładnie wiedzieć, jak usunąć FB? Jeśli tak, to pamiętajmy o tym, że w tym wypadku nie będziemy mogli ponownie aktywować nasz konto i odzyskać utracone dane. Zanim więc zdecydujemy się na ten krok, warto jest wykonać kopię danych z Facebooka. O tym, jak to zrobić piszę trochę niżej.

1. Zalogujmy się na konto.

2. Następnie przechodzimy w specjalny link wniosek o usunięcie konta Facebook

3. Wypełniamy formularz związany z usunięciem konta FB. W celu zatwierdzenia ponownie podajemy hasło i specjalny tekst w ramce. Następnie uzyskujemy wiadomość:

„Jeśli uważasz, że nie będziesz już korzystać ze swojego konta na Facebooku i w związku z tym chcesz je usunąć, możemy się tym zająć. Pamiętaj, że nie będziesz mógł reaktywować swojego konta ani odzyskać żadnych treści ani informacji, które się w nim znajdowały. Jeżeli nadal chcesz usunąć swoje konto kliknij opcję ‚Usuń moje konto’.

4. Powoli usuwane jest nasze konto, ale aby to kontynuować musimy się ponownie zalogować na niby nasze usunięte konto na Facebooku. Odświeżamy więc stronę i logujemy się. Po zalogowaniu otrzymujemy wiadomość:

„Twoje konto oczekuje na usunięcie. Czy na pewno chcesz trwale usunąć swoje konto?”

Potwierdzamy, że chcemy usunąć i zostajemy wylogowani. To wszystko!

Pamiętajmy: Aby nasze konto zostało trwale usunięte, nie możemy się na nie logować przez najbliższych 14 dni. Później nie będzie to możliwe, ale przecież właśnie na tym nam zależało 🙂

Jak pobrać kopię danych zapasowych swoich danych z Facebooka?

Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:
 1. Zalogujmy się na nasze konto Facebook.
 2. Kliknijmy w trójkącik w prawym górnym rogu dowolnej strony Facebook i przechodzimy do „Ustawienia„.
 3. Następnie pojawiają się nam „Ogólne ustawienia konta” i klikamy na samym dole w link „Pobierz kopię„.

Pobierz kopię swoich danych z facebooka

 1. Klikamy w „Uruchom moje archiwum„. Podajemy hasło logowania do naszego konta. Po chwili będziemy mogli pobrać przygotowany plik z danymi.

Uruchom archiwum Facebook aby wykonać kopię zapasową swoich danych zanim dowiedz się jak usunąć fb

Na nasz email otrzymamy 2 wiadomości. Pierwsza dotyczy potwierdzenia żądania kopii zapasowych danych z Facebooka. Natomiast drugi zapewnia nam link, z którego pobieramy archiwum.

Co zawiera kopia danych zapasowych Facebook:
 •  udostępnione przez nas posty, zdjęcia i filmy
 • dane ze strony o mnie
 • historia statusu konta
 • informację o znajomych
 • osoby obserwujące i obserwowane
 • informacje na temat aktywnych sesji
 • dodane do konta aplikacje
 • informacje o datach, godzinach i tytułach klikniętych reklam, a nawet listę dla reklam behawioralnych stworzoną na podstawie zainteresowań danego użytkownika, polubień itp.
 • informacje o powiązanych z kontem adresów email

Pamiętajmy: Nie tylko dbajmy o wykonanie kopii zapasowej Facebook. Musimy jeszcze być ostrożni, aby ktoś jej nie przechwycił. A to wymaga odpowiedniego zabezpieczenia naszego komputera i wszystkich danych, które się na nim znajdują. O tym pisałem w artykule „Jak dbać o bezpieczeństwo swojej strony?” 🙂

Dlaczego na razie nie usunąłem konta na Facebooku?

Konto Facebook Szymon Owedyk czyli Copywritera, Bloggera, Pozycjonera i Projektanta stron w technologii WordPress

Swoje konto używam w 90% w celach zawodowych. Pozwala mi ono kontaktować się z klientami, czytelnikami bloga, a zarazem tworzyć kampanię reklamowe. Zajmuje się również pozycjonowaniem i widzę, że to konto również pomaga mi poprawiać pozycję bloga, jak i strony firmowej, co jest dla mnie również dużą zachętą.

Oczywiście rozumiem, że można wpaść w nałóg uzależnienia od FB, co nie jest dobre. I dlatego wprowadziłem w swoim życiu kilka zasad, które pozwalają mi mieć zrównoważone podejście.

Jakie zasady wprowadziłem w  życie:

 1. Nie zaglądam na FB, gdy wstaję rano. Najpierw spokojnie pracuję od 5.30 bądź 6.00 do godziny 9.00. Następnie mam przerwę w postaci smacznego śniadania z moją ukochaną Agatką. Później dopiero wracam do pracy i jeszcze kończąc kawkę przeglądam pocztę i moje konto na FB. Ale tutaj dbam o to, aby nie przeglądać całej tablicy.
 2. Nie otrzymuje żadnych powiadomień od moich znajomych. Nie mam potrzeby ich podglądać w taki sposób, wolę utrzymywać z nimi kontakt na żywo. Dostaję więc tylko info od kilku grup, do których dołączyłem, aby móc się dalej rozwijać w kierunku SEO i Copywritingu.
 3. Nie mam zalogowanego konta FB i Messengera na telefonie (aplikacje oczywiście są zainstalowane systemowo na stałe, o co już postarał się producent), więc nie otrzymuję powiadomień z aplikacji. dzięki temu nie rozpraszam się podczas pracy.
 4. Zrobiłem przegląd stron i grup, które lubię i przestałem obserwować te, które mnie już nie interesują bądź nie są mi już potrzebne.
Jak jeszcze ktoś inny pozytywnie ocenił konto na FB:

Dlaczego warto posiadać konto facebook czyli nie zawsze warto wiedzieć jak usunąć fb

Pytanie dla Was: Dowiedzieliście się, jak usunąć FB oraz jak przebiega dezaktywacja facebook! A Wy, na co się zdecydowaliście? Usunęliście, dezaktywowaliście czy może jeszcze nadal korzystacie ze swojego Facebooka? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Jak oceniacie konto Facebook warto posiadać, usunąć czy dezaktywować

Podziel się z innymi 🙂

2 Komentarzy

 1. Michał

  Ja nie usunąłem konta i też nie mam zamiaru. Nic to w moim życiu by nie zmieniło, a straciłbym dostęp dla cennych dla mnie grup.

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk