Regularnie szkolę i rozwijam się poprzez podcasty. Słucham ich, gdy podróżuję samochodem, biegam (uprawiam sport), czekam w przychodni zdrowia (rzadko, ale zdarza się) i gdy się nudzę (bardzo rzadko). Zapewne i Ty znajdziesz wiele okazji, aby rozwijać się przez podcasty. Potwierdzam, że jest to możliwe, szczególnie biorąc pod uwagę najlepsze polskie i angielskie podcasty. Dzięki podcastom wpadłem na wiele pomysłów, ciekawe idee wdrożyłem do swojej firmy i zaczęły przynosić konkretne efekty.

Jaka tematyka podcastów?

Tematyka podcastów jest przeróżna. Mogą dotyczyć marketingu, biznesu, zarabiania, tematów specjalistycznych (np. programowanie), a zarazem życia osobistego, diety, sportu czy gotowania.

Zacznij więc słuchać te podcasty, które szczególnie Cię zainteresują i mogą pozytywnie wpłynąć na Twój rozwój. Poniżej najlepsze podcasty polskie i zagraniczne wedle mojej oceny 🙂

Najlepsze polskie podcasty:

Najlepsze polskie podcasty

Angielskie podcasty:

Najlepsze zagraniczne podcasty

  • The Minimalists Podcast – Joshua Fields Millburn & Ryan Nicodemus (podcast autorów bloga TheMinimalistits.com, który szczerze polecam. Inspirują i zachęcają do minimalizmu w życiu, czyli pozbycia się z niego niepotrzebnych rzeczy. Z poczuciem humoru, który i do Was może trafić)
  • The Chalene Show – Chalene Johnson (podcast o zdrowym stylu życia, motywacji i pewności siebie. Prowadzi kobieta z blisko 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu różnych biznesów. Chętnie odpowiada o tym, jak skutecznie prowadzić własny biznes, dbać o zdrowie i być zmotywowanym przez cały czas. Bardzo szczera, bezpośrednia i czasami śmieszna, więc miło spędzić z nią czas)
  • The Lavendaire Lifestyle (Aileen to autorka bloga, kanału na YT i podcastu, która chętnie dzieli się o tym, jak życie może być sztuką, uczy kreatywności i ciekawego podejścia do życia, przeprowadza ciekawe wywiady)
  • Smart Passive Income – Pat Flynn (wywiady, strategie i porady dotyczące budowania biznesu online)
  • The Tim Ferriss Show (podcast Tima o marketingu, biznesie, zdrowiu, zarabianiu, wywiadach, jego książkach i inspirujących wywiadach z najlepszymi gwiazdami)

Może część z nich to również i Twoje najlepsze podcasty. Gdybyś chciał polecić inne, daj znać w komentarzu 🙂

Podziel się z innymi 🙂