Na stronie www coraz częściej znajdują się różnorodne reklamy graficzne. Dzieje się tak, ponieważ większość z nas jest wzrokowcami. To sprawia, że odpowiednio dobrana grafika jest w stanie nas zaciekawić, a zarazem zachęcić do zapoznania się z pewną treścią, którą zawiera. Poznajmy więc te skuteczne reklamy graficzne na stronie www, które sprawdzają się już od kilku lat.

Scroll Footer

Jednym ze sposobów promowania w sieci jest scroll footer. Jest to pasek emitowany w dolnej części okna przeglądarki. Informacja reklamowa porusza się w górę i w dół oglądanej strony. Reklamę można zamknąć, można ją też otworzyć.

Zaletą scroll footera jest to, że szeroka publiczność go ogląda, przykuwa on uwagę, dzięki niemu lepiej prezentowane są hasła reklamowe i stwarzany wizerunek, a zobaczyć go można podczas przewijania okna w dół, przeniesienie następuje po kliknięciu w niego.

Billboard

Odmienną metodą reklamy jest billboard. Jest to kolejna reklama graficzna umieszczana w górnej części strony, większa od banera, o znaczącej pojemności wynoszącej nawet 40 kB.

Znakomicie koncentruje wzrok oglądającego, daje wysoką oglądalność, pozwala na kreowanie bardzo atrakcyjnej grafiki. Nadaje się idealnie do budowania wizerunku, prezentowania haseł oraz tekstów bogato zdobionych elementami graficznymi.

Half Page

Half page to jeszcze inna odmiana reklamy graficznej. Jest ona o dużym formacie, umieszczona w górnej części prawej kolumny strony. Lokuje się ją na stronach zawierających teksty redakcyjne, ale nie na stronach głównych. Jest dość ciężka, ponieważ posiada aż 60 kB.

Wykorzystajcie reklamy graficzne na stronie www

wykorzystajcie reklamy graficzne na stronie www w ramach pozycjonowania firmy i stron internetowych

To tylko pewne formy reklamy. Jest ich o wiele więcej, lecz nie opiszę ich tutaj wszystkich. Zachęcam do ich wykorzystania i dajcie znać, jak Wam idzie oraz jakie macie już doświadczenie z takimi bądź innymi reklamami graficznymi na stronie www 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂