Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Copywriting, Pozycjonowanie

Przerwa w pracy

przerwa w pracy copywritera, relaks w pracy blogera, przerwa w pracy w domu, relaks w pracy, przerwa dla pozycjonera

Każdemu z nas przyda się przerwa w pracy. Bez względu na to, czym się zajmujemy. Jeśli więc pracujemy w firmie, korporacji czy nawet we własnym domu, to przynajmniej co 2-3 godziny zapewnijmy sobie chwilę spokoju.

Dlaczego takie przerwy są wskazane? Bez przerw zmniejsza się nasza wydajność i co ważne, pogarsza się również stan naszego zdrowia. Nie bez powodu każdemu pracownikowi wysilającemu się na cały etat przysługuje w ciągu 8 godzin pracy 30 minut przerwy. Najlepiej więc, jeśli w ciągu całego dnia pracy zapewnimy sobie kilka przerw, na przykład 5, 10 czy 15 minutowe.

Które zwierze chcesz przypominać?
 1. Sokół wędrowny 389 km/h
 2. Orzeł przedni 320 km/h
 3. Sokół norweski 209 km/h
 4. Jerzyn zwyczajny 171 km/h
 5. Gepard 120 km/h
 6. Ptak Słonka amerykańska nawet poniżej 8 km/h
 7. Leniwiec z wysiłkiem wyciąga 0,24 km/h
 8. Ślimak 0,007 km/h

Zapewne nie chcemy z czasem być wydajni, jak poniższy ślimak 🙂

Przerwa w pracy – Start

Wyjmijmy słuchawki i włączmy filmik, a następnie wsłuchajmy się w niesamowite odgłosy natury. Na pewno dzięki temu się zrelaksujemy i nabierzemy jeszcze więcej sił do dalszej pracy.

Pamiętajmy: W tym czasie nie pracujmy, nie przeglądajmy poczty, profili społecznościowych, lecz zapewnijmy sobie minimum 5 minut przerwy. W tym czasie możemy oczywiście pozwolić sobie na zjedzenie kanapki bądź innej przekąski oraz na uzupełnienie elektrolitów – tutaj polecam Wam zwykła filtrowaną wodę 🙂

Po przerwie: woda zawsze na biurku!

Podczas pracy przed biurkiem nasz mózg i wiele innych organów pracuje na wysokich obrotach. Aby wszystko działało prawidłowo, musimy codziennie zaopatrywać się w odpowiednią ilość wody, czyli przynajmniej 0.03 litra na każdy 1 kg naszej masy ciała. Jeśli więc ważymy 90 kg, to wystarczy sobie obliczyć: 90×0.03 = 2.7 litra. Tak to wygląda w moim przypadku 🙂

Aby nie zapomnieć o uzupełnianiu płynów polecam przed rozpoczęciem pracy uzupełnić 1.5 bądź 2 litrową butelkę i postawić ją na biurku. Ja filtruję wodę z kranu, a następnie przelewam ją do takiej butelki. Zazwyczaj już przed snem przygotowuję pełną butelkę na następny dzień pracy. Polecam!

Gdy o to zadbamy, to w pracy okażemy się bardziej wydajni. A częste picie sprawi, że cały nasz organizm będzie dobrze pracował. Co kilka godzin będziemy latać do łazienki, ale taka krótka przerwa na pewno wyjdzie nam na dobre.

Na koniec 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

2 Komentarzy

 1. Marzenka

  Dobry wpis. Dodaję stronę do ulubionych.

 2. Cieszę się i Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk