Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Pozycjonowanie

Jak Google ocenia jakość strony www?

jak Google ocenia strony www, pozycjonowanie stron, skuteczność pozycjonowania, seo, copywriting, copywriterexpert, copywriter

Każda strona internetowa powinna być idealnie dopasowana do odbiorców. Gdy będziemy o tym pamiętać to z czasem sami zauważymy, jak google ocenia strony. Wszystko zależy od tematyki strony, jej właściciela oraz oferty (produktów i usług), które mamy do zaproponowania. W tym celu ważna okazuje się współpraca z doświadczonymi grafikami, copywriterami i specjalistami od seo. Oni przyczyniają się do stworzenia dla nas profesjonalnej strony internetowej, która będzie w pełni odpowiadać naszym potrzebom.

Oczywiście zawsze możemy samodzielnie podjąć wysiłki związane z utworzeniem takiej nowoczesnej i responsywnej strony www. Przyjrzyjmy się więc, czym powinna cechować się nowoczesna strona internetowa i jak taki nowy wygląd wpływa na skuteczność jej pozycjonowania.

Jak Google ocenia strony www? wygląd strony internetowej, tworzenie responsywnych stron www, cms wordpress,

Wyszukiwarka Google stara się regularnie ulepszać swój algorytm. Dzięki temu zawodzi on coraz rzadziej, a jest to ważne, gdy przeprowadza ocenę setek milionów stron internetowych każdego dnia. Każdy właściciel strony internetowej dąży do uzyskania jak najlepszej opinii, aby później miała ona przełożenie na pozycję ich witryny w wyszukiwarce Google na wybrane słowa kluczowe.

Taka opinia na pewno się poprawi, jeśli posiadamy nowoczesny wygląd strony, która jest dodatkowo mobilna. Oznacza to, że będzie się poprawnie wyświetlała również na urządzeniach mobilnych. Gdy Google to zauważy, to dodatkowo da nam łapkę w górę. Ważne jest uwzględnienie jeszcze innych elementów związanych z wyglądem naszej strony. Na przykład duże znaczenie odgrywa multimedialna treść na stronie (zdjęcia, filmy) powinna zostać dobrze opisana pod względem SEO. Pozwalają na to tytuły zdjęć i obrazków, które tworzymy poprzez atrybuty ALT.

W wordpressie tak wygląda dodawanie atrybutów ALT:

jak google ocenia jakość strony www, atrybuty alt obrazków, zdjęć i filmów na stronie internetowej, SEO

Nie należy zapominać również o metatagach, czyli krótkich opisach naszej strony głównej, jak i jej wszystkich podstron. Do każdej strony należy utworzyć indywidualny metatag, który będzie dostosowany do treści na stronie, a zarazem zawierał odpowiednie słowa kluczowe.

Jeśli posiadacie blogi oparte o technologię WordPress, to zachęcam do wykorzystania niezawodnego narzędzia seo, a mianowicie wtyczki Yoast Seo. W panelu wordpress (twojadomena.pl/wp-admin) będziecie mogli dla każdej strony i wpisu na blogu utworzyć osobny metatag, który znajduje się na samym dole.

Metatagi dla każdego wpisu na moim blogu:

metatagi blog.copywriterexpert

Tutaj sprawdźmy, jak Google ocenia strony www:

testmysite.withgoogle.com

Oto wyniki mojego bloga: Muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ udało się dość sporo poprawić te wyniki. Oczywiście regularnie wprowadzam nowe ulepszenia, więc gdy będzie wszystko na zielono, to chętnie Was poinformuje 🙂

wynik strony blog.copywriterexpert.pl według Google testmysite

Zoptymalizowanie strony www

Ważnym działaniem podczas pozycjonowania strony internetowej jest jej optymalizacja. Polega na wyeliminowaniu różnorodnych błędów, które pojawiły się podczas przeprowadzenia audytu strony www. Część błędów można zauważyć w W3C Walidator, który okazuje się bardzo praktyczny. Warto postarać się o usunięcie wszystkich takich błędów, ponieważ dzięki temu Google również poprawi opinie o naszej stronie.

Tutaj sprawdźmy, jakie błędy posiada strona www:

validator.w3.org

Wyniki naszej strony firmowej: Jak widać błędów 0. Było ich dość sporo, ale udało się je wszystkie powoli wyeliminować. Jeśli trudno będzie Wam usunąć pewne błędy, to dajcie znać w komentarzach bądź skontaktujcie się ze mną osobiście, a chętnie pomogę. Zaznaczam, że nie wyręczę Was we wszystkim 🙂

wyniki strony copywriterexpert.pl na stronie validator v3c

Podsumowanie, jak ulepszyć stronę www?

Wprowadzenie powyższych wskazówek w życie przyczynia się do poprawy jakości każdej strony internetowej. Więc w ramach utrwalenia sobie tej cennej wiedzy krótka powtórka.

 • Po pierwsze zadbajmy o nowoczesny wygląd strony, o jej responsywność.
 • Po drugie ustawmy odpowiednie metatagi dla każdej strony / podstrony i wpisu na blogu.
 • Po trzecie nie zapominajmy o atrybutal ALT dla obrazków i filmów, które mogą również zawierać cenne słowa kluczowe.
 • Po czwarte poprawmy szybkość działania strony na komputerach i urządzeniach mobilnych. O tym również wyjaśniam w poradniku „Szybkość ładowania strony – Page Speed Insight„.
 • Po piąte usuńmy wszelkie błędy na naszej stronie.
 • Po szóste, jeśli nie jesteście w stanie wykonać tego samodzielnie, zastosujmy się do ostatniego podpunktu  🙂
 • Po siódme zadbajmy o unikalną i wysokiej jakości treść na naszej stronie.
Skorzystajmy ze wsparcia fachowców od SEO

jak Google ocenia strony, copywriter seo, seo copywriter, copywriter seo, copywriting, seo copywriting, copywriting seo, copywriter portfolio, copywriting cennik (2)

Specjaliści od seo dokładnie wiedzą, jak Google ocenia strony internetowe. Będą więc w stanie zająć się całym procesem związanym z optymalizacją strony internetowej i jej dalszym pozycjonowaniem. Jeśli więc nie mamy czasu i sił, aby samodzielnie się tym zająć, to wystarczy powierzyć im to zadanie, a już po kilku dniach uzyskamy odświeżoną stronę www, pozbawioną błędów i różnorodnych śmieci.

Dzięki temu Google oceni naszą stronę www, sklep internetowy i bloga jeszcze lepiej, co będzie miało przełożenie na poprawę ich wyników na wybrane słowa kluczowe. W efekcie końcowym na naszej stronie zaczną pojawiać się nowi potencjalni klienci bądź czytelnicy naszego bloga, z którymi będziemy mogli utrzymywać stałe relacje.

Na koniec Dołącz do nas 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

52 Komentarzy

 1. Zacisze Rozmaitości

  bardzo praktyczny i naprawdę pomocny artykuł, dziękuję

 2. Zrobiłam test i jestem całkiem zadowolona – mojej stronie wyszła słaba szybkość na komórkach, a reszta jest ok 🙂 Zastosuję się do Twoich rad i poprawię niedociągnięcia, zwłaszcza atrybuty ALT – zapominam o nich notorycznie.. Pozdrawiam!

 3. Cieszę się i życzę powodzenia w dalszym ulepszaniu strony internetowej 🙂

 4. Dziękuje, zachęcasz mnie do kolejnych wpisów, a takie już będą w następnym tygodniu 🙂

 5. Klaudia J

  Po raz kolejny bardzo przydatne informacje. O atrybutach ALT nie mieliśmy pojęcia!

 6. Dodałabym jeszcze do tego konieczność optymalizacji strony na urządzenia mobilne. Jej stworzenie to połowa sukcesu, a druga to przystosowanie do wyszukiwarki, nie można o tym zapominać. Już teraz ponad 50% osób szuka informacji o produktach i usługach właśnie przez mobile, a z pewnością odsetek ten będzie rósł.

 7. Zgadza się, właśnie dlatego kolejne wpisy zostaną poświęcone tej tematyce – w bardziej rozbudowany sposób, chociaż już trochę wspominaliśmy o tym wcześniej 🙂

 8. Zachęcam więc do pracy nad ulepszeniem strony. Na pewno zauważycie z czasem o wiele lepsze wyniki w Google 🙂

 9. Super,wpis,będę tutaj zaglądał,bo ostatni czasy bardzo interesuje mnie SEO i te sprawy 😉

 10. Fru

  Bardzo fajny poradnik! Ze swojej strony dodałabym jeszcze narzędzia do bezstratnej kompresji obrazków. Nie raz już widziałam zdjęcia ważące powyżej 1 mb na stronach co wpływa znacznie na szybkość ładowania tejże 😉 W wordpressie korzystam z wtyczki WP Smush. Ach i SSL, który również ma teraz dla googla znaczenie 🙂

 11. Wow, bardzo przydatny wpis. Nie znałem dotąd tych narzędzi, które polecasz we wpisie, a dzięki Tobie już zdążyłem z nich skorzystać 😀 chyba mam problem z szybkością działania strony na urządzeniach mobilnych. Jakieś rady, jak ów problem zredukować? 🙂

 12. Poprawić plik Htaccess i polecam wtyczkę do WordPressa W3 Total Cache – wystarczy tylko pobrać i odpowiednio skonfigurować. Dzięki temu strona będzie zapisywać się w pamięci przeglądarki internetowej.

 13. Zgadza się, kompresja obrazów mile widziana, ze swej strony polecam wtyczkę EWWW Image Optimizer. O SSL będę już niedługo pisać, jak za darmo zarejestrować SSL dla każdej domeny. Pozdrawiam 🙂

 14. Cieszę się i zapraszam. Chętnie ugoszczę kolejnymi wpisami z zakresu tematyki SEO 🙂

 15. Przydatny tekst. Myślę,że warto sie wgłębić w temat.
  Pozdrawiam i do siebie zapraszam.

 16. Miło to słyszeć, byłem u Ciebie – masz ciekawe wpisy, wiersze itp. Jesteś naprawdę kreatywna. Popracowałbym jednak nad wyglądem bloga, jego unowocześnieniem i całkowitym dostosowaniem do urządzeń mobilnych. Pozdrawiam 🙂

 17. Mega post, przydatny i zarazem ciekawy. A mój wynik aż mnie zaskoczył mnie mega pozytywnie, google całkiem dobrze ocenia mojego bloga 100/76/89 – super stronka!

 18. Dziękuję za ten wpis. 🙂 Sprawdziłam swoją stronę poprzez podany przez Ciebie link i wszystko jest na zielono, więc mam się z czego cieszyć na wieczór. 🙂

 19. Życzę powodzenia, na pewno z czasem wszystko będzie dla Ciebie jasne 🙂

 20. Świetne wyniki, tak dalej. Zapraszam częściej na bloga, a na pewno otrzymasz dostęp do nowych wpisów z zakresu SEO i pozycjonowania 🙂

 21. Zawsze zapominam o tych „altach”.
  Inna sprawa, że generalnie nie przywiązuję aż tak wielkiej wagi do seo (wiem, to spory błąd).

 22. Bardzo cenne wskazówki. Dziękuję.

 23. A proszę. Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂

 24. Omijanie SEO podczas prowadzenia bloga to Ogromny błąd, ale na pewno to już nadrabiasz, więc będzie już tylko lepiej 🙂

 25. Ada - Glow Up

  Fajnie i konkretnie opisane = bardzo pomocny tekst.
  U mnie na początku była tragedia, ale godziny spędzone na poprawianiu i na uważnym pisaniu, powoli procentują. Teraz jednak spędza mi sen z powiek (czasem dosłownie) wynik walidatora. Mam 4 błędy i 4 ostrzeżenia i po ostatnich moich akcjach, kiedy to strona przestała się wyświetlać 😉 , boje się grzebać w htlm.

 26. ufff same ważne informacje, czytam i muszę w praktyce wykorzystać 🙂

 27. Patrycja

  Nie wiem czy nie będę musiała skorzystać z takiej seo konsultacji:)

 28. Natalia

  Fantastyczny wpis, który bardzo mi pomógł zrozumieć co powinnam jeszcze ulepszyć na moim blogu 🙂 Powodzenia!

 29. Cieszę się, życzę więc coraz wyższej pozycji w Google. Gdybyś potrzebowała wsparcia bądź pewnych rzeczy nie rozumiała, to daj znać w komentarzu – chętnie pomogę 🙂

 30. Zapraszam do siebie, wystarczy kliknąć w moim blogu w menu „Współpraca”, a następnie wysłać do mnie zapytanie przez formularz bądź przez email: szymon.owedyk@gmail.com 🙂 Pozdrawiam!

 31. Miłe słowa, zachęcają mnie tylko do nowych wpisów, a właśnie takie już kończę 🙂 Gdybyś potrzebowała wsparcia, to zapraszam do kontaktu!

 32. Racja, trzeba uważać bądź się na tym dobrze znać. Sam kiedyś miałem z tym problem. Aktualnie się znam, więc wiem w czym gra rzecz. Jeśli potrzebowałabyś wsparcia w wyeliminowaniu pewnych błędów, to zapraszam do kontaktu 🙂

 33. Bielecki.es

  Dzięki za podpowiedź, gdzie sprawdzić działanie strony, już szybka ocena pierwszego testu pozwoliła stwierdzić wysokie dostosowanie strony dla urządzeń mobilnych, zostaje jeszcze praca nad szybkością. 😉

 34. Cieszę się, że pomogłem, pozdrawiam 🙂

 35. Roman Sidło

  Yoast SEO to prawdziwe zbawienie. Już samo korzystanie z tej wtyczki może dać człowiekowi +10 do wiedzy na temat SEO i pozycjonowania.

 36. Jacek eM: dizajnuch.pl

  MEGA przydatny wpis. Widzę, że trzeba sobie Ciebie wrzucić do głębszego postudiowania 🙂

 37. Joanna Bogielczyk

  Fajny artykuł. Przetestowałam moją stronę i jak widzę szybkość wymaga poprawy. Dziękuję za linka. Pozdrawiam!

 38. Proszę bardzo i życzę powodzenia w dalszym pozycjonowaniu 🙂

 39. Cieszę się za „MEGA” 🙂 Powodzenia w poznawaniu świata SEO ze strony CopywriteraExpert 🙂

 40. Zgadza się, dbam o jego regularną aktualizację i powracanie do wpisów, które systematycznie ulepszam 🙂

 41. Młodzi na Dorobku

  jak poprawić szybkość na komórkach? To nasz największy problem… 🙁

 42. Warto wiedzieć co poprawić na swoim blogu, bo przecież nikt nie jest doskonały. 🙂

 43. Na pewno, polecam, ponieważ takie systematyczne ulepszenia strony mają dość duży wpływ na wynik pozycjonowania 🙂

 44. Hm… bardzo otworzyłeś mi oczy na to, że przecież teraz na komórkach częsciej przeglądamy internet niż na kompach… Musze wszystko sobie znów przewartościować i pozmieniać pod urządzenia mobilne 🙂 Dzięki za ten wpis!

 45. Cieszę się, że pomogłem. Gdybyś potrzebowała wsparcia w utworzeniu responsywnej i mobilnej korzystając z technologii WordPress CMS, to zapraszam na priv 🙂

 46. Nie wiem dlaczego, ale kompletnie nie mogę się przekonać do Yoasta. Zdecydowanie bardziej mi podchodzi All i one seo 🙂

 47. Ponieważ dla mnie to czarna magia, artykuł podsyłam mężowi, jestem przekonana, że chętnie zapozna się z nim. 🙂
  Bookendorfina

 48. … aż żałuję, że zernkęłam na tę stronkę z błędami strony, bo okazało się, że mam ich baaardzo dużo!

 49. I tak warto, jeśli jednak masz pewne trudności, to zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę 🙂

 50. Super 🙂 Jeśli napotkalibyście problemy trudne do ominięcia, to zapraszam do kontaktu 🙂

 51. To chyba kwestia przyzwyczajenia. Ja od samego początku korzystam z Yoast SEO i zdecydowanie polecam. Regularnie jest jeszcze aktualizowany i dzięki temu, gdy pojawią się pewne nowości, od razu mogę poprawić swoje wcześniejsze wpisy 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk