Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Narzędzia SEO, Pozycjonowanie

Jak sprawdzić pozycję strony w Google?

Jak bezpłatnie i płatnie sprawdzić pozycję strony w Google czyli monitorowanie pozycji strony na wybrane słowa kluczowe

Monitorowanie pozycji strony internetowej to temat, który interesuje niemalże wszystkich właścicieli stron firmowych, blogów i sklepów internetowych, a przynajmniej tak powinno być. Dzięki temu na bieżąco uzyskuje się dostęp do aktualnej pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google na odpowiednie słowa kluczowe.  Jak sprawdzić pozycję strony w Google? Poznajmy kilka sprawdzonych sposobów!

Monitorowanie pozwala ocenić skuteczność wielu działań związanych z pozycjonowaniem strony, na przykład skuteczność pewnych linków bądź innej formy reklamy. Dodatkowo umożliwia dowiedzieć się, na jakie frazy nasza strona www jest już popularna, na które musimy ją jeszcze skutecznie pozycjonować. Pozycję strony w Google możemy sprawdzić za pomocą ręcznego wprowadzania do wyszukiwarki poszczególnych fraz kluczowych, natomiast to rozwiązanie zawsze okazuje się to czasochłonne i mniej efektywne. Dlaczego?

Wskazówka: do dyspozycji macie filmik na YT bądź poniższe wyjaśnienia tekstowo-graficzne 🙂

Jak sprawdzić pozycję strony w Google:

 1. Aktualna pozycja w Google a ręczny pomiar w wyszukiwarce
 2. Monitorowanie pozycji w Google
 3. Jak sprawdzić pozycję strony w Google – darmowe programy
 4. Jak sprawdzić pozycję stron w Google – najlepszy płatny program
Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Aktualna pozycja w Google a ręczny pomiar w wyszukiwarce

Jak sprawdzić pozycję strony w google - Monitorowanie pozycji ręczne i automatyczne

Ocenia się, że ręczny pomiar pozycji strony w Google często nie przedstawia nam wiarygodnych wyników wyszukiwania. Dzieje się tak, ponieważ o pozycji witryny decydują również takie czynniki, jak historia wyszukiwania. Jeśli wielokrotnie sprawdzaliśmy pozycję pewnej strony na pewne słowo kluczowe, to często pojawi się ona wyżej w Google, niż jest faktycznie. Podobnie dzieje się, gdy jesteśmy zalogowani na konto Google+.

Pewne zmiany w wynikach wyszukiwania pojawiają się, gdy korzystamy z innej przeglądarki, w której mamy do czynienia z inną historią wyszukiwania czy innym zalogowanym kontem Google+. Ręczny pomiar pozycji w Google może przedstawiać błędne wyniki także poprzez pewne ustawienia wyszukiwarki Google (ilość wyników na stronę, lokalizacja, język itp.) i czas sprawdzania, ponieważ pozycje w Google zmieniają się w czasie. Jak więc to zmienić i zapewnić sobie szybkie, a zarazem skuteczne sprawdzanie pozycji strony w Google? Wystarczy uwzględnić zastosowanie bezpłatnych i płatnych programów / aplikacji do monitorowania pozycji strony.

Monitorowanie pozycji strony w Google

Bezpłatne i płatne monitorowanie pozycji w google czyli jak sprawdzić pozycję strony w google w 5 sekund

Takie programy i aplikacje są skutecznie połączone z wyszukiwarką Google, a następnie przeszukują 100 organicznych wyników wyszukiwania, czyli pierwsze 10 stron. Następnie zwracają nam dokładne wyniki w postaci czytelnej tabelki i wykresów. Dzięki temu udaje się sprawdzić, jak zmieniała się pozycja strony na wybrane słowa kluczowe w określonym terminie.

W przypadku tych programów jest możliwość zastosowania adresu z przedrostkiem WWW i bez niego. Takie domeny są traktowane jako ta sama strona i dzięki temu otrzymujemy dokładne wyniki strony w Google. Podajemy główny adres strony, czyli bez żadnych podstron (np. mojastrona.pl). A jeśli nasze podstrony znajdują się na pewnej pozycji w Google, takie narzędzie do monitorowania pozycji również będzie mogło je uwzględnić. Pewne z nich umożliwiają nam sprawdzenie podstron i domen, o jednym z nich mowa na końcu.

Jak sprawdzić pozycję strony w Google – darmowe programy:

polecane programy i aplikacje do monitorowania pozycji strony w Google - sprawdź pozycję strony

1. cMonitor

Umożliwia sprawdzenie pozycji strony nawet dla kilkunastu czy kilkudziesięciu fraz kluczowych. Czasami może podawać minimalnie inne wyniki od tych faktycznych. Korzystałem przez ponad rok, przydał mi się do monitorowania pozycji pierwszych stron www 🙂

2. Gspot

Tutaj możemy sprawdzić co minutę bądź dłużej pozycję strony w Google tylko dla 5 fraz kluczowych. Natomiast wyniki są bardzo dokładne, więc również polecam. Dodatkowo na stronie dostępne są pozostałe i godne polecenia narzędzia: weebspeed (do sprawdzenia szybkości i jakości strony www), whois (pozwala przedstawić najważniejsze dane dotyczące domeny, jak: właściciel, rejestrator, serwery dns czy listy spamowe).

Jak sprawdzić pozycję strony w Google – najlepszy płatny program:

Jak sprawdzić pozycję strony w Google przez płatny program APSP

1. ASPS

Korzystam od pół roku miesięcy i oceniam, że jest to najlepszy płatny program, który pojawił się na rynku. Jest możliwość wykupienia różnorodnych pakietów i również to mi się tutaj spodobało. Skorzystałem na początek z „Pakietu 50” czyli z możliwości monitorowania 50 fraz kluczowych za 24 zł na 2 miesiące, czyli 12 zł za 1 miesiąc. Ja wykupiłem od razu 2 miesiące 🙂

A teraz korzystam już z opcji „pakiet 200 dla specjalistów”, a zapewne niedługo, wedle rozwoju firmy, skorzystam z jeszcze wyższych pakietów.

Specjalnie dla Was kod rabatowyBMN764258

Główne zalety programu:

 • codzienny monitoring pozycji stron na wybrane słowa kluczowe
 • monitoring domen, subdomen i podstron
 • nielimitowana liczba witryn i wyszukiwań
 • wyniki wyszukiwania z urządzeń mobilnych
 • dostęp do wyników z każdego urządzenia (pc, tablet, telefon)
 • obsługa różnych krajów, w tym także google.pl
 • liczenie reklam, wiadomości,
 • kontrola strony – sprawdzanie czy nie została zainfekowana
 • dostęp do wyników Alexa Rank
 • dostęp do narzędzia Google PageSpeed Insights – sprawdza szybkość i jakość strony
 • porównywanie pozycji z konkurencją
 • podgląd serp
 • dostęp do spersonalizowanych statystyk i wykresów

To te, które szczególnie mi się spodobały 🙂 Pozostałe zauważycie na stronie głównej tego narzędzia, na samym dole.

Co mi się jeszcze podoba? Wspomnę, że poprzez ten program o wiele łatwiej jest mi przygotowywać klientom wyleczenia za pozycjonowanie ich stron. A sporządzanie dla nich raportu z pozycjonowania każdego miesiąca zajmuje mi kilka sekund 🙂

Podsumowanie: Wybierzcie program bezpłatny bądź płatny do monitorowania pozycji strony w Google i dzięki temu bądźcie na bieżąco z jej pozycjonowaniem. Gdyby na rynku pojawiło się coś nowego i lepszego, oczywiście dam znać. Bądź Wy mnie oświećcie w komentarzach, będę wdzięczny 🙂 Na koniec krótkie przypomnienie!

Sprawdzania pozycji strony w wyszukiwarce Google – Korzyści:

Jak sprawdzić pozycję strony w Google - korzyści z monitorowania pozycji strony w Google

 1. Kontrola i szybka reakcja na spadek pozycji strony
 2. Wyciąganie odpowiednich wniosków związanych z samodzielnym pozycjonowaniem strony www
 3. Możliwość kontrolowania konkurencji
 4. Kontrola firmy pozycjonującej (sprawdzamy jej raporty z naszymi)

Na koniec: Myślę, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie: Jak sprawdzić pozycję strony w Google i dodatkowo zachęcić Was do monitorowania pozycji swoich stron. Polecam 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

10 Komentarzy

 1. Również korzystam z ASPS . Jakoś najbardziej mi przypasował. Naprawdę warto za niego zapłacić.

  • Zgadza się, ASPS daje szerokie możliwości i dodatkowo wszystko w PL 🙂 Dla obeznanych w EN i tych, którzy chcą zaoszczędzić na początek – warto spróbować „Serplab.co.uk” bądź jeszcze „Serposcope”(aktualnie testuje)

 2. Grzesiek

  Z darmowych do 15 fraz jest też webpozycja.pl – opcje płatne bardzo korzystne.

  • Zgadza się, w Asps darmowych jest 5 fraz, natomiast tam to wygląda bardziej profesjonalnie. W webpozycja jest taniej, ale muszą się jeszcze rozwinąć, aby zapewnić takie możliwości, jak ASPS. Ale oczywiście każdy musi ocenić, co mu bardziej odpowiada 🙂

 3. Cmonitor chyba najdokładniejszy. Warto najpierw wypisać frazy w Wordzie, a następnie je wklejać je ręcznie w odpowiednie pole. Formularz zapamiętuje wtedy wpisane przez nas frazy co ułatwia sprawdzanie.

 4. Joanna

  Z darmowych narzędzi polecam też: https://www.serplab.co.uk/
  Chyba mało znane, a b. fajne. 😉

  • Dziękuję Joanno za polecenie. Właśnie się z nim zapoznaję. Widzę, że to dość ciekawe narzędzie do sprawdzania pozycji szczególnie dla początkujących. I dodatkowo darmowe. Ja już przyzwyczaiłem się do rozbudowanego ASPS, ale z tego Serplab również skorzystam. Zapewne czytelnicy również 🙂

 5. Michał

  Polecam usługę monitorowania wybranych fraz kluczowych:
  netpart.pl/monitoring.html

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk