Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Polecam, Pozycjonowanie, Social Media

10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www – cz.2

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, skuteczne pozycjonowanie

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z pierwszą częścią „10 sposobów na pozycjonowanie stron www” to zapraszam. Poniżej przedstawiam dalsze skuteczne sposoby na pozycjonowanie stron www, blogów i serwisów internetowych. Zachęcam, abyś dokładnie poznał „mój sposóbna skuteczne pozycjonowanie stron www i zaproponował na samym końcu jeszcze inne metody pozycjonowania, które już wypróbowaliście i masz pewność, że działają 🙂

10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie część 2:

6. Google Maps

Google maps, pozycjonowanie stron www, 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www, google maps a pozycjonowanie stron

Korzystanie z usług sklepów, marketów, restauracji, fastfoodów i wielu innych miejsc usługowych stało się o wiele łatwiejsze dzięki mapom Google. One pozwalają na wyszukanie interesującej nas firmy w danym regionie, która specjalizuje się w sprzedaży pewnych usług bądź produktów. Aby jednak tam zaistnieć, to wcześniej musisz postarać się o skuteczną reklamę w Google maps.

Jak zacząć Pozycjonowanie w Google Maps?

 • załóż konto firmowe Google
 • stwórz wizytówkę w Google maps
 • pamiętaj, aby użyć aktualnych informacji na temat Twojej działalności gospodarczej
 • wypełnij firmowy profil google+

Ocena naszej wizytówki Google maps

Wizytówka Google będzie dostępna dla wszystkich internautów. Każdy będzie mógł ją wyszukać, a nawet ocenić. Jeśli więc chcesz pozyskać pozytywne opinie, to dbaj o jak najlepszą sprzedaż, a zarazem zachęcaj klientów. Możesz ich poinformować, że jeśli pozostawią pozytywną opinię, to mogą liczyć na pewien rabat bądź promocje. W większości wypadków wystarczy dostarczać klientom wysokiej jakości produkty i usługi.

Dodatkowo musisz zapewnić im profesjonalną obsługę. Wielu z nich na pewno chętnie poleci Twoją działalność, a nawet wystawi pozytywną opinię w mapach google. Aktualnie internauci w większości korzystają z urządzeń mobilnych, jak smartfon czy tablet. Takie urządzenia posiadają również wtedy, gdy wybierają się do naszej firmy i to pozwala im w dość szybkim czasie pozostawić opinie na nasz temat, więc tym bardziej warto zadbać o jakość ich obsługi.

skuteczne pozycjonowanie stron www, opinie klientów w google maps, wizytówka google maps, google maps a pozycjonowanie stron internetowych

Jeśli pojawią się negatywne opinie, to właściwie na nie odpowiadaj, a dzięki temu potencjalni klienci zauważą, że mają styczność również z konkurencją, która stara się zmniejszyć ich zaufanie do Twojej firmy. Jest również możliwość zgłoszenia negatywnych opinii. Należy wtedy w pobliżu danej opinii kliknąć w flagę i oznaczyć, że opinia jest spamem, niestosowna i tym podobna. Google uwzględni i usunie taką opinię bądź uzna ją za odpowiednią i nic nie będziemy mogli z tym zrobić.

Gdyby jednak zbyt wiele tych negatywnych opinii się pojawiło, zawsze masz możliwość usunięcia wizytówki Google maps. Należy wtedy zalogować się na biznesowe konto Google business.google.com, a następnie wejść w opcję „Edytuj„, inaczej zakładka „Informacje” . Tam masz opcję „oznacz tę firmę jako zamkniętą bądź usuń ją”. Zaznaczasz, a następnie wybierasz 2 opcję, czyli „usuń wizytówkę„.

Pozycjonowanie wizytówki Google maps

skuteczne pozycjonowanie stron www, 10 sposobów na pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie, copywriting, copywriterexpert

Skuteczne pozycjonowanie stron www odbywa się również wtedy, gdy wizytówka firmy jest dostępna dla szerokiego grona potencjalnych klientów i pojawia się nawet w wyszukiwarce google na wybrane słowa kluczowe. Musisz więc zadbać o jej odpowiednią promocję. Powiedzmy, że chcesz uzyskać pierwszą pozycję na frazę kluczową „blog o seo”. Taką frazę musimy używać podczas stosowania różnych technik pozycjonowania.

 •  na przykład każdy wpis na blogu może posiadać takie słowo kluczowe, na samym końcu, a zarazem w treści. Najlepiej, jeśli w treści pojawi się tylko nazwa „blog seo” i tym podobne („seo blog”). I takie słowo kluczowe może od razu prowadzić do naszej wizytówki google maps bądź  do strony internetowej, na której znajduje się mapka Google maps.
 • pamiętaj, aby również na stronie głównej pojawiały się takie frazy regionalne w kodzie strony i jej treści.
 • umieść na swojej stronie mapkę google maps z Twoją wizytówką
 • prowadź zaplecze seo – np. na wordpress.com i blogspot.com

7. Skuteczne pozycjonowanie stron www przez Youtube

youtube a pozycjonowanie stron www, 10 sposobów na pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie stron internetowych, copywriting

Filmy odgrywają coraz większe znaczenie w świecie marketingu i dodatkowo świetnie wpłyną na skuteczne pozycjonowanie stron www. Przekonują się o tym przede wszystkim Ci znani youtuberzy, którzy dodatkowo posiadają swoje blogi, strony firmowe czy nawet sklepy internetowe. Tak naprawdę każdy właściciel strony powinien postarać się o reklamę na Youtube. Nie jest to aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, a na pewno przyniesie wspaniałe rezultaty. Jakie masz możliwości?

Sposoby na pozycjonowanie przez Youtube

 • Stwórz film promujący działalność – może on trać nawet do kilku minut, ukazywać pewne slajdy, słowa i muzykę. Można również pokusić się o wideo, które przedstawia siedzibę firmy, jak i ukazuje właściciela, a zarazem poszczególnych pracowników. Taką reklamę będziesz mogł następnie podzielić się na swojej stronie firmowej.
 • Regularnie twórz filmy o produktach w sklepie internetowym – jeśli posiadasz pewne produkty na sprzedaż, to warto, aby było o nich głośno na Youtube. Możesz stworzyć pewną recenzję i dzięki temu wielu internautów będzie mogło się z nią chętnie zapoznać, a później dokonać zakupu.
 • Wykonaj kurs w postaci filmików – gdy proponujemy usługi dotyczące doradztwa, związane z tematyką, w której jesteśmy specjalistami, to warto przygotować pewien kurs, który ukaże Cię w pozytywnym świetle. Dzięki temu przedstawisz się internautom jako ekspert w danej dziedzinie i klienci będą o wiele chętniej chcieli z Tobą współpracować.

8. Organizowanie konkursów

konkursy a pozycjonowanie stron www, 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www, tworzenie stron, copywriterexpert

Gdy na Facebooku bądź w innym jeszcze miejscu organizujesz konkursy, to zapewne spotkasz się z dużym odzewem. Wynika to z podejścia społeczeństwa do takich zabaw. Są oni bardzo zaangażowani i chcą w końcu wygrać. Jeśli więc odpowiednio zadbasz o reklamę konkursu, to masz pewność, że przyczyni się on do promocji Fanpage’a, a nawet strony firmowej czy sklepu internetowego. Na początek wystarczą konkursy, w których internauci mogą wygrać pewne małe zabawki czy upominki. Ale mimo wszystko będą one już oddziaływać na internautów, aż sami się zdziwisz, jak bardzo 🙂

Takie gadżety nie są drogie, a mogą wywołać duże zamieszanie w mediach społecznościowych, więc warto co jakiś czas zorganizować pewien konkurs. Jeśli jednak organizujesz konkurs na portalach społecznościowych bądź gdziekolwiek indziej, musisz dostosować się do regulaminu. Zapoznaj się przynajmniej z regulaminem Facebooka o Zasadach Promocji na FB.

9. Polecenia z wiarygodnych źródeł

polecenia a pozycjonowanie stron www, 10 sposobów na pozycjonowanie stron internetowych, copywriting, tworzenie stron www

Duży wpływ na skuteczność pozycjonowania ma ilość cennych źródeł online, które pozytywnie odnoszą się do pozycjonowanej strony. Brana jest pod uwagę również jakość tych źródeł online. Jeśli więc stronę www będą polecać wiarygodne strony w oczach Google, to automatycznie możesz liczyć na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Polecenia uzyskuj na popularnych blogach i stronach www o tematyce zbliżonej do danej strony www. Szukaj więc kontaktów na forach, portalach społecznościowych, a nawet w samej wyszukiwarce Google.

10. Skuteczne pozycjonowanie stron www – pozostałe sposoby

skuteczność pozycjonowania, 10 sposobów na pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie stron www, seo, blog seo, blog o copywritingua) wiek domeny

Im starsza domena, tym większą wartość uzyskuje w oczach Gogle. Oznacza to, że pozycjonowaniu należy dać odpowiedni czas. Nie dąż więc za wszelką cenę do tego, aby w przeciągu jednego bądź kilku miesięcy znaleźć się w TOP 1.

b) mapa strony

Site map jest brana pod uwagę przez wyszukiwarki internetowe, w tym także przez Google. Jeśli posiadasz stronę w WordPressie, wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę, która automatycznie wygeneruje nam mapę strony. Przykład takiej wtyczki to Google XML Sitemaps. Następnie mapę strony będziemy mogli przekazać do Google Search Console.

c) pomoc krewnych, przyjaciół i znajomych

Możesz co pewien czas zachęcać najbliższych do dodawania linków do Twojej strony na ich blogach, profilach społecznościowych bądź na własnych stronach www. Liczą się przede wszystkim strony powiązane tematycznie z daną stroną, ponieważ wtedy Google oceniają takie linki o wiele wyżej.

d) odpowiedni hosting

Im szybszy i sprawniejszy hosting, tym większe zadowolenie internautów. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zainwestowaliśmy w nowoczesną i responsywną stronę www, która zajmuje więcej miejsca na serwerze. Nie chcesz doprowadzić do sytuacji, kiedy to Twoja strona www będzie niedostępna przez pewien czas, ponieważ takie sytuacje negatywnie wpływają na pozycjonowanie i ocenę witryny przez Google.

Moje polecane hostingi to Hekko i OVH. Hekko za zakup serwera proponuje Ci jeszcze domenę za darmo na 1 rok, więc naprawdę warto. Korzystam od kilku lat i nigdy się nie zawiodłem 🙂

Podsumowanie 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www !

skuteczne pozycjonowanie stron www, 10 sposobów na pozycjonowanie stron www - podsumowanie, copywriting, copywriterexpert

Poznałeś już minimum 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www? Zastosuj je wszystkie, a na pewno uzyskasz coraz lepsze wyniki w wyszukiwarce Google.  Sam przekonuję się o tym od lat i staram się być zawsze na bieżąco z SEO. Pozycjonowanie jest zależne od zmian algorytmu wyszukiwarek internetowych, które są ulepszane co pewien czas. W tym celu należy zawsze monitorować skuteczność tych metod pozycjonowania.

Podobne artykuły o Pozycjonowaniu:

ps. Nie zapomnij o podzieleniu się jeszcze innymi sposobami na skuteczne pozycjonowanie stron www, które już udało Ci się sprawdzić – daj o nich znać w komentarzach 🙂

Na koniec 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

74 Comments

 1. Robert

  Bardzo dobry wpis dla początkujących, którzy chcą wypozycjonować swoją stronę i zaistnieć w sieci 😉 Sposobów na skuteczne pozycjonowanie istnieje oczywiście o wiele więcej, ale każdy działa w sposób jaki dla niego jest najefektywniejszy 🙂

 2. Iga | Z naciskiem na szczęście

  Dopiero od niedawna wiem jak ważne jest SEO. Dziękuję 🙂

 3. Dzięki! Bardzo przydatne informacje 🙂

 4. Angelika G.

  Twój wpis zarówno ten, jak i cz. 1 jest bardzo przydatna, na pewno dodam do zakładek i będę często zerkać, by sobie te sposoby przypominać. 🙂

 5. Zacisze Rozmaitości

  Kolejny, bardzo przydatny wpis. Chyba się u Ciebie zadomowię 🙂 Pozdrawiam!

 6. Dominik - Innowacyjna nauka e-Biznesu

  Konkretnie o pozycjonowaniu. Do mnie zgłasza się wielu klientów, którzy nawet nie mają bloga firmowego i dopiero po rozmowie odkrywają ile tracą i ile już stracili, ale zawsze warto to nadrobić.
  Pozdro.

  • Blog firmowy to na pewno podstawa dla każdej strony www, szczególnie dla stron firmowych i sklepów internetowych. Dodatkowo cenne jest zaplecze SEO, a można je stworzyć już poprzez prowadzenie kilku blogów na popularnych serwisach, jak Blogger czy WordPress. O tym, jak pozycjonować samego bloga już niedługo 🙂

 7. Klaudia J

  Hej! 🙂

  Przydatna wiedza podana w przystępnej formie! Tematem pozycjonowania musimy się w końcu zainteresować! 🙂

 8. Dzięki za wszystkie wskazówki. Przydadzą są.

 9. Pomysł z konkursem polega na tym, że ludzie w ramach konkursu muszą wkleić link do naszej strony – na ich stronie? [sprytne, podoba mi się 🙂

 10. z organizacją trzeba chyba dość mocno uważać. nie można np stawiać wymogu, żeby polajkować fb profil strony albo udostępnić stronę w swoich social media.

 11. Patrycja Janicka

  Post zapisany! Bardzo chętnie będę do niego wracać 🙂

 12. Od dawna zastanawiałem się nad kwestią youtube’a, ale niezmiennie napotykam przeszkodę zamykającą się w stwierdzeniu: „kurdę, nie dość, że nie potrafię tego robić, to jeszcze wcale nie chcę, bo jako bloger pragnę zamknąć się wyłącznie na słowo pisane”. Wiem, że jestem tym na przegranej pozycji już na starcie, ale czy w imię SEO naprawdę warto zaprzedawać własną duszę?

  Pozdrawiam, wpis bardzo ciekawy 😉

  • Nie nazwałbym tego zaprzedaniem duszy, lecz bardziej pójściem w kierunku rozwoju osobistego. A trzeba pamiętać, że w takiej branży, jak blogowanie, ma to dość istotne znaczenie. Jeśli więc chcesz, aby Twój blog się rozwijał, zyskał na popularności, to na pewno polecam i YT. Zawsze możesz na nim tworzyć Podcasty bądź filmy w postaci prezentacji 🙂 Pozdrawiam!

 13. Pomysł z YT świetny 🙂

 14. Tomek

  Sam interesuję się trochę SEO, więc przeczytałem *od deski do deski*. Wpis znalazłem na jednej z fejbuskowych grup 🙂

  Dodam od siebie, że chyba nie tyle sam hosting jest ważny co całokształt. Wiesz optymalizacja strony, szybkość ładowania, działanie na urządzeniach mobilnych, etc. W sumie temat nie tylko związany z pozycjonowaniem, ale w ogóle jakością strony jako takiej. Im szybciej strona się ładuje i im ładniej wygląda na różnych urządzeniach, tym lepiej, tym bardziej cieszy oko użytkownika.

  • Zgadzamy się z tym w pełni. Jakość strony ma znaczenie. Cieszy internautę, to sprawia, że pozostaje on dłużej na stronie. Gdy wygląd bądź treść strony od razu go razi, to automatycznie szuka innej. Pozdrawiamy 🙂

 15. bardzo fajne pomysły 🙂

 16. Bardzo czytelne i przydatne informacje

 17. Monika z Jak to ugryźć?

  Ten pomysł z filmem promującym jest genialny!!! Jak tylko skończę pisać mojego ebooka, zabieram się za kręcenie! PS Gdyby ktoś chciał za darmo w 1 dzień dać zaprojektować sobie cel i zdobyć pewność, że go osiągnie, zapraszam na mojego bloga 25 lutego – wtedy właśnie będzie premiera ebooka 🙂 Pozdrawiam!

  • Super, cieszę się. Sam posiadam film promujący działalność mojej firmy CopywriterExpert na YT. Tworzę również takie filmy dla klientów, więc później po statystykach widzę, jak duże znaczenie odgrywają 🙂

 18. To SEO to jakaś zmora jest, teoria swoje a inaczej sprawy się mają w praktyce. Trudno tak naprawdę odgadnąć algorytm Google,
  który pozycjonuje

  • Trzeba być z nim zawsze na bieżąco. Ale aktualnie jedna rzecz jest niezmienna. Liczy się wysokiej jakości Content i White SEO (czyli pozycjonowanie na wartościowych i tematycznych stronach www, na których jest duży ruch). Z tą tematyką staram się być na bieżąco, więc chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami 🙂

 19. Bielecki.es

  Po pierwszej części czekałem na drugą i się nie zawiodłem. Dzięki 😉

 20. Dziękuję, na pewno.się przydadza ye wiadomości.

 21. Świetny post, dzięki 🙂

 22. Świetny blog o marketingu i biznesie, dzięki 🙂

 23. Lena

  oj muszę chyba poważnie pomyśleć o nagraniu jakiś filmików na youtube…

 24. Iza - Kobieca Strona Mamy

  Właśnie zabieram się za SEO i pozycjonowanie… Póki co to dla mnie temat rzeka, dlatego cieszę się, że do Ciebie trafiłam. Będę się wczytywać w Twoje wskazówki. Dzięki za wpis! 🙂

  • Cieszę się Iza. Życzę powodzenia w pozycjonowaniu. Z moimi wskazówkami na pewno będziesz na bieżąco z aktualnym SEO i wymaganiami wyszukiwarek internetowych 🙂

 25. YT to jeszcze chyba dla mnie za wcześnie. Z konkursami jeszcze chwilkę poczekam. Reszta wdrożona 🙂 A z Hekko sam korzystam i polecam 🙂

  • Jeśli za wcześnie, to zawsze możesz zacząć od Podcastu. Tak zaczął Michał Szafrański (autor książki Finansowy Ninja), który jak dotąd wykonał na Youtube prawie 100 podcastów i cieszą się wysoką popularnością. Wystarczy więc Twój głos, muzyka w tle i pewne zdjęcia. Najważniejsze ciekawy temat i promocja, a społeczeństwo na pewno chętnie skorzysta 🙂 Powodzenia!

 26. Dobre rady. Na pewno skorzystam.
  A propo hostingów – OVH ma dobre ceny domen.

  • Zgadza się, sam korzystam 🙂 Jak pisałem ovh dla 1 domeny na 1 serwerze. Jeśli jednak na 1 serwerze chcę postawić kilka domen, to wolę już hekko bądź nawet LH.pl 🙂

 27. właśnie nie wiedziałem, czy google maps coś pomagają… 🙂 dzięki za info!

 28. Ilona

  Ja widzę wielkie efekty zwrotne – stosuję część metod i naprawdę świetnie wpływają one na ruch na stronie.

 29. Matka Wielowymiarowa/Karol Andras

  od miesiaca mam wlasna strone i takie infroamcje sa mi bardzo przydatne! Dzieki!

 30. Zapisuję w ulubionych

  • Ooo. Dziękuję 🙂 Cieszę się i zapraszam jak najczęściej po dalsze szkolenie z dziedziny SEO i Pozycjonowania stron. Oczywiście o Copywritingu również pojawią się nowe wpisy!

 31. Dziękuję za kolejne pomysły na poprawę pozycji w wyszukiwarce. Nie myślałam wcześniej o You Tube pod tym kontem. Zastanawiam się czy linki do strony z serwisów społecznościowych pomagają? Zdania na ten temat są podzielone.

  • Pomagają, szczególnie jeśli takie treść postów, a zarazem grupy FB i kanały YT, nawiązują do tematyki naszej strony 🙂 Dzięki komentarzom na FB możemy również budować zaufanie internautów do nas, jako specjalisty w pewnej dziedzinie 🙂

 32. healthystyle

  To chyba ten czas, kiedy trzeba zagłębić się bardziej w pozycjonowanie i SEO, bo póki co wykorzystuję to przy projektach zewnętrznych, a o swoim własnym blogu zapominam :O

 33. Na pewno przydatne dla każdego, kto promuje się online!

Leave a Reply

Theme by Anders Norén