Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Copywriting, Polecam, Pozycjonowanie

10 sposobów na pozycjonowanie stron www – część 1

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, skuteczne pozycjonowanie

Internet znacząco zmienił oblicze reklamy. Stała się ona prostsza i tańsza niż kiedykolwiek, wystarczy tylko chcieć i potrafić wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą sieć internetowa. 10 sposobów na pozycjonowanie stron www pozwoli nam dotrzeć do potencjalnych klientów, a zarazem zachęcić ich, aby poważnie zainteresowali się naszą ofertą.

Możliwości jest naprawdę wiele, ale co najważniejsze – jako przedsiębiorcy nie musimy wykładać ostatniego grosza w promocję swojego produktu czy usługi. Marketing w sieci jest stworzony dla ludzi kreatywnych i chcących osiągnąć sukces nie tylko lokalny, ale również krajowy czy zagraniczny.

10 sposobów na pozycjonowanie:

 1. Własna strona, sklep, blog
 2. Bezpieczne pozyskiwanie linków + Bonus linków do pozycjonowania
 3. Promocja w Social Media
 4. Prowadzenie bloga
 5. Audyt SEO strony
 6. Kolejne 5 sposobów na pozycjonowanie

Jak zacząć pozycjonować stronę?

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, copywriting, copywriter, tworzenie responsywnych stron

Internet to źródło komunikacji międzynarodowej, które jest doskonałym sposobem na pozyskania klientów nawet z całego świata, jeśli tylko postawi się na właściwe pozycjonowanie stron internetowych. Możliwości jest bardzo wiele, natomiast należy zastosować się do aktualnych wytycznych, które zapewniają nam popularne wyszukiwarki, jak Google. Dopiero dzięki dostosowaniu się do ich oczekiwań, nasza strona będzie się piąć w wynikach wyszukiwania na coraz wyższą pozycję.

1. Własna strona firmowa, sklep online bądź blog

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, strona firmowa, copywriting, copywriter, pozycjonowanie stron, tworzenie responsywnych stron

Dobrym sposobem na reklamę w sieci jest założenie własnej strony internetowej. Jest to właściwie podstawa funkcjonowania w wirtualnym świecie. Własna strona www z unikalną nazwą jest naszą sieciową wizytówką i w jej odpowiednie przygotowanie warto jest poświęcić nieco czasu i pieniędzy.

Witryna internetowa powinna być przejrzysta, niezbyt skomplikowana i dokładnie opisana: kilka słów o firmie, kilka słów o jej produktach lub usługach oraz powinien być przedstawiony zakres działania firmy.

Treści, teksty na strony internetowe, powinny być pisane do każdego, logicznym, niezbyt skomplikowanym językiem. Kolorystyka witryny powinna wiązać się w sposób wizualny z logiem marki. Dobrze skonstruowana strona internetowa jako przykład skutecznego marketingu, powinna za jakiś czas zacząć już na siebie zarabiać, a więc najistotniejszy jest wkład początkowy w powstanie takiej witryny, w tym także pomysł na teksty seo. Trzeba zadbać o częste aktualizacje strony i stałą jej kontrolę. Jeżeli umożliwiamy dzięki niej kontakt z firmą, to powinniśmy zadbać o to, by jak najszybciej odpowiadać na wiadomości klientów.

Klienci powinni mieć dostęp do zapoznania się z naszą ofertą. Właściwie w tym celu powinna zostać stworzona strona internetowa – aby ukazać, co firma produkuje i jakie usługi wykonuje. Warto w kwestii marketingu pomyśleć także nad uruchomieniem sklepu internetowego, umożliwiającego dokonywanie naszym klientom zakupów online. Sklepy internetowe odnoszą bezwzględnie duże sukcesy w dzisiejszych czasach, szczególnie jeśli decydują się na wykorzystanie możliwości pojawiających się na platformach B2B, czyli business to business.

Czy poznałeś już 10 sposobów na pozycjonowanie stron www? Zapewne nie. To dopiero początek, więc zajrzyj poniżej 🙂

2. Bezpieczne pozyskiwanie linków

10 sposobów na pozycjonowanie stron internetowych, skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, copywriting, copywriter, pozycjonowanie stron www, tworzenie responsywnych stron www internetowych

 • Czerp linki z wielu źródeł: blogi, katalogi.
 • Różne typy linków: tekstowe, graficzne.
 • Różne anchory: nie tylko https://blog.copywriterexpert.pl, ale też blog.copywriterexpert.pl, Blog.CopywriterExpert i inne.
 • Artykuły gościnne: wysyłać zapytania do bloggerów, którzy mają podobną tematykę i pozwolą na umieszczenie własnego artykułu.
 • Udzielaj wywiadów dla wartościowych stron.
 • Linkowanie wewnętrzne.
 • Znajdź firmy i osoby zapewniające usługę komplementarną i reklamujcie się wzajemnie.

Lista mocnych linków

Linki przyczyniają się do zwiększenia autorytetu strony i podniesienia jej wskaźnika TR. Profile, fora internetowe i katalogi to doskonałe źródło linkowania strony internetowej. Linkuj się na stronach cieszących się dużym zaufaniem w Google. Jeśli chcesz sprawdzić daną stronę, wystarczy skorzystać z narzędzia MajesticSEO. Wszystkie strony powyżej Tust Flow 35 są godne uwagi. Taki link building jest w pełni bezpieczny dla naszej strony.

Specjalnie dla czytelników Bloga lista mocnych linków:

Czy poznałeś już 10 sposobów na pozycjonowanie stron www? To dopiero 2 sposób. Przejdź dalej 🙂

3. Promocja na portalach społecznościowych

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, skuteczne pozycjonowanie, pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie stron www

Jeśli mowa o tanich sposobach na marketing i promocję produktów lub usług firmy to z pomocą przychodzą nam portale społecznościowe. Powszechnie lubiane środki komunikacji jak Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, czy Snapchat to świetna forma budowania więzi z klientem. Firmy coraz chętniej i częściej sięgają po pomoc przy promowaniu swoich ofert, z portali społecznościowych, które zazwyczaj w bezpłatny sposób lub za małą dopłatą idealnie spełniają rolę narzędzia reklamowego. Na dodatek takich witryn społecznościowych jest tyle, że mamy w czym wybierać.

Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest w dzisiejszych czasach Facebook. Ze względu na jego wszechstronność i prostą obsługę aktywnie korzysta z niego około 1,65 mld ludzi na całym świecie. Oznacza to tyle, że co czwarty człowiek na ziemi ma konto na Facebook’u. Jest to wystarczający powód, aby firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w ramach skutecznego marketingu utworzyła stronę także w tym serwisie.

Strona na Facebook’u, czyli tak zwany Fanpage, powinna być uzupełniona wysokiej jakości zdjęciami oraz częstymi aktualizacjami. Codzienne interesujące wpisy sprawiają, że Fanpage żyje i to skłania użytkowników FB, aby go obserwować. Stanowi on ważny wizerunek naszej działalności, więc nie powinniśmy zaniedbać naszego Fanpage, na przykład nie dodając nowego wpisu przez prawie cały tydzień bądź dłużej.

konta społecznościowe, copywriter, copywriting, seo, 10 sposobów na pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie stron internetowych

Czy wiedzialiście: Wiele osób korzysta z poczty gmail.com. Gmail jedno z wielu dzieci Google. Dzięki niemu prowadzimy również konto społecznościowe Google+, które podobnie jak Facebook umożliwia dzielenie się ze znajomymi swoimi przemyśleniami lub w przypadku firmy – nowymi produktami lub ciekawostkami z nimi związanymi. Skuteczne jest wrzucanie zdjęć, które bardziej niż treść przyciągają uwagę internautów, dlatego warto także posiadać konto na portalu Instagram. Pozwól zdjęciom mówić samym za siebie, a z pewnością odniesiesz sukces.

Pozostałe portale społecznościowe jak Twitter, który umożliwia komunikowanie się ze światem poprzez posty o ograniczonej ilości znaków, czy Snapchat, który polega na wrzucaniu na portal krótkich filmików z życia użytkownika, często o charakterze humorystycznym, również mogą stać się cenną formą marketingu pozwalającą nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Portale społecznościowe uznawane są za przykład nowoczesnego i skutecznego marketingu dla każdej firmy.

Promocja na portalach społecznościowych – poradnik:

 1. Poproś stałych klientów o rekomendację
 2. Stwórz grupę na FB
 3. Zadbaj o udostępnienia
 4. Uzyskaj opinie na FB i Google firma
 5. Używaj hasztagów
 6. Zastosuj płatne reklamy – adwords bądź FB

Poznałeś już 3 sposob na skuteczne pozycjonowanie stron www. Zapraszam dalej 🙂

4. Prowadzenie bloga

prowadzenie bloga, copywriting, copywriterexpert

Zadbaj o regularne wpisy na swojego bloga, w którym pojawiają się artykuły zgodne z zasadami SEO. Co to dokładnie oznacza? W tytule, pierwszym akapicie i w dalszej części tekstu dbaj o właściwe podkreślenie ważnych słów kluczowych. Jeśli nie wiesz o jakie słowa kluczowe chodzi, to zapraszam do artykułu „Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania„.

Jeśli posiadasz stronę opartą o silnik WordPress, to warto zainstalować wtyczkę Yoast SEO. Dzięki niej podczas tworzenia kolejnych wpisów na naszego bloga otrzymasz dokładną instrukcję na temat ulepszenia go pod względem aktualnych zasad SEO.

Jeśli szukasz pomysłów na kolejne artykuły, to wypiszsz problemy, które rozwiązuje Twój produkt. Wyszukaj w Google informacji na ten temat i napisz artykuły. Za pomocą narzędzia Google Planner możemy dokładniej ocenić, na które pytania internauci chętnie szukają odpowiedzi w wyszukiwarce Google. Pisząc na ten temat i dbając o dalsze pozycjonowanie naszych wpisów mamy pewność, że większa ilość użytkowników pojawi się na naszym blogu.

Czy poznałeś już 10 sposobów na pozycjonowanie stron www? Nie nie nie. Jeszcze Ci to trochę zajmie. Poznaj kolejny 🙂

5. Audyt SEO strony

audyt seo strony, pozycjonowanie stron www, copywriting, copywriterexpert

Audyt SEO umożliwia nam zapoznanie się z aktualnym stanem technicznym naszej strony www. Wyszukuje wszelkie błędy, które można by rozwiązać za pomocą prostych i bardziej skomplikowanych kroków. Taki Audyt należy przeprowadzić co pewien czas. A najlepiej, jeśli uwzględniamy go już w momencie tworzenia strony internetowej. Chcemy, aby była ona w pełni dostosowana do zasad SEO, co wpłynie na jej prostsze i skuteczniejsze pozycjonowanie. Wyszukiwarka Google po prostu lepiej oceni naszą stronę i chętniej wypozycjonuje ją na wyższą pozycję.

Tutaj masz link do artykułu, dzięki któremu dowiesz się, gdzie możesz przeprowadzić skuteczny i darmowy Audyt SEO.

Audyt SEO warto wykonać / zlecić, gdy:

 1. Pozycjonowanie nie przynosi efektów.
 2. Roboty Google nie widzą naszej strony.
 3. Roboty Google nie indeksują naszych stron.
 4. Przeglądarki internetowe źle wyświetlają naszą stronę.
 5. Witryna narażona jest na ataki z zewnątrz, na przykład złośliwe oprogramowanie.

Podsumowanie: Chcesz poznać jeszcze pozostałe 5 sposobów na pozycjonowanie stron www?! Jeśli tak, to zapraszam do kolejnego artykułu. A gdybyś miał pewne pytania, to daj znać w komentarzach 🙂

Kolejne 5 sposobów na skuteczne pozycjonowanie

10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www – cz.2

Na koniec dołącz i ucz się razem z nami 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

76 Comments

 1. Kolejny super merytoryczny tekst – chciałabym dopytać – co rozumiesz przez właściwe podkreślenie słów kluczowych ? Piszę bloga na Blogerze i właśnie odkryłam, że samo edytowanie narzędziami blogera chyba nie uzupełnia wpisów o znaczniki h1,h2 itd. Jak powinno się więc wyróżniać frazy, by były widoczne ? Dzięki innemu Twojemu wpisowi zrobiłam audyt seo i większości nagłówków, które wydawało mi się , że mam oraz słów kluczowych nie znaleziono. Będę wdzięczna za poradę 😉

  • W blogerze duży nagłówek to h2, podtytuł to h3, mniejszy nagłówek to h4, sam tytuł H1, więc najważniejsze nagłówki są 🙂 Wystarczy, że po poprawnym wykonaniu i formatowaniu artykułu zajrzysz sobie podczas edycji w HTML. A co oznacza właściwe podkreślenie słów kluczowych – warto by słowa kluczowe pojawiały się w tytule, nagłówkach, były w tekście podkreślone pogrubioną czcionką. Powodzenia 🙂

   • Dziękuję za odpowiedź – właśnie tak myślałam, ale po wykonaniu „audytu” na seoptimer, pokazuje mi, że mam „header tags” tylko 8 h1 i 18 h2, czy to po prostu to narzędzie wyszukuje jedynie z tytułów postów (choć to i tak za mało bo artykułów jest znacznie więcej) … co gorsza pokazuje mi znaczniki h2 przy dacie posta a nie zadnym z nagłówków ;( podobnie ze slowami kluczowymi w ogóle seoptimer ich nie widzi pokazując slowa kluczowe jako np. „jak” lub „się” …

    • Nie kieruj się aż tak dokładnie tym audytem seoptimer – on nie przedstawia zawsze dobrych wyników, lecz poglądowych 🙂 Jeśli w kodzie HTML posta widzisz, że masz znaczniki h1, h2, h3 to tak po prostu jest.

 2. trochę wiedzy zaczerpnięte, więc do dzieła! dzięki 🙂

 3. Ilona

  O ile u mnie świetnie działa pozycjonowanie pod wyszukiwarki, o tyle w SM dostaję jakiegoś bana i tnie mi zasięgi. Muszę chyba skupić się na tym aspekcie 🙂 Dzięki za źródło informacji!

 4. Kamil

  Przydatne informacje. Dzieki.

 5. Przeczytane, czas na wprowadzanie w życie. Fajnie, że trafiłam na tę stronę. 🙂

 6. Marie

  Dżiękuję 🙂 będę to wszystko próbowała 🙂

 7. Wartościowy tekst,wielu może się przydać.

 8. Asia

  Dziękuję za skondensowaną wiedzę i napisany dostępnym językiem artykuł. Juz wiem, że napewno skorzystam z narzędzia do audytu SEO. Czekam na kolejną część 🙂

 9. Jestem jeszcze zielona w tych kwestiach dlatego z zaciekawieniem przeczytałam posta. Dzięki :)!

 10. Bardzo cenne porady, postaram się zastosować je w praktyce 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

 11. Dzięki! Świetny post i bardzo mi potrzebny, bo jakoś ciągle pozycjonowanie mojego bloga zaniedbuję i się usprawiedliwiam oczywiście, że nie umiem. To się biorę do roboty 🙂

  • A jeśli potrzebujesz wsparcia, to zapraszam do częstych odwiedzin bloga. A jeśli nie masz czasu na samodzielne pozycjonowanie bloga, to służę pomocą 🙂

 12. Bardzo przydatny i napisany prostym językiem artykuł 🙂 Dziękuję

 13. Anna

  Pomocny wpis 🙂 Na pewno się przyda, szczególnie teraz, gdy chce połączyć bloga z nową usługą i zależy mi, żeby zobaczyło ją jak najwięcej osób.

  • Życzę powodzenia w nowej promocji bloga, na pewno przyciągnie nowych klientów. Jeśli potrzebne jakiekolwiek wsparcie, to zapraszam do kontaktu. ps. CopywriterExpert 🙂

 14. Przydatne porady, do wykorzystania, pozostaje podążać wskazówkami. 🙂

 15. Bardzo przydatny, precyzyjnie napisany wpis. Dziękuję!

 16. Bielecki.es

  Dzięki za podpowiedzi zwłaszcza za 2 punkt. Przydatna wiedza zwłaszcza jeśli chodzi o katalogi i strony w z wysokim PR. Czekam na 2 cześć. 😉

  • Cieszę się Tomku, że pomogłem. Masz świetnego bloga, więc życzę powodzenia w pozycjonowaniu. Gdybyś potrzebował pomocy, to zawsze możesz się do mnie zwrócić 🙂 ps. CopywriterExpert

 17. Kinga

  Bardzo ciekawy i rzeczowy wpis. Wiele z niego wyciągnęłam i na pewno zacznę stosować. Dziękuje i pozdrawiam!

 18. Bardzo ciekawy i wartościowy wpis. Dużo się z niego dowiedziałam. Teraz tylko wprowadzić wiedzę w życie…

 19. Świetne rady. Kilka z nich będę musiała koniecznie wprowadzić w życie.

 20. Agnieszka

  Tak bardzo na czasie. Wypróbuję te sposoby z pewnością 🙂

 21. Z tego miejsca chciałbym podziękować za listę. Jest ich trochę sporo i przyznam szczerze, że nie jestem w stanie skorzystać ze wszystkiego więc które polecasz. Czy lista jest zrobiona losowo czy według jakieś schematu. No i dobra robota. Na pewno skorzystam z rad.

  • Listy są w miarę uporządkowane, choć dokładniej musisz je sam ocenić. W tym celu możesz wykorzystać specjalne narzędzia seo do badania wartości takich katalogów i innych stron. Życzę powodzenia w pozycjonowaniu 🙂

 22. Bardzo przydatne porady. O części z nich nie miałam pojęcia.

 23. Bernardeta Nosek

  Ten temat właśnie mnie interesuje i pojawiłeś się z wpisem w dobrym czasie dla mnie.

 24. Bardzo przydatny tekst. A przy tym, napisany bardzo przejrzyście.

 25. wchodząc tutaj miałam obawy, poniewaz kiedyś czytałam post „pozycjonowanie w 5 krokach” czy jakos tak. Były to same bzdety i inne sprawy.
  JEdnak u cb jest to logiczne. Dobra, przydatna robota

 26. Dzięki za podzielenie się wiedzą! Na pewno będę korzystać z porad. Będę śledzić 🙂
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

 27. Cenny wpis, chętnie skorzystam z twoich porad, dziękuję 🙂

 28. Dzięki! Spróbuję wykorzystać.

 29. Świetnie napisane 🙂

 30. Bardzo przydatny artykul! Staram sie zwracac na te wydawaloby sie drobne szczegoly uwage, ale warto od czasu do czasu sobie przypomniec.

 31. Hmm, o wielu rzeczach nie wiedziałam. Dopiero zaczynam przygodę z własną stroną (blogiem), ale też nie mogę poświęcać mu codziennie czasu. Mam nadzieję, że mimo tego niektóre z tych podpowiedzi okażą się skuteczne. 🙂 Dzięki!

 32. Świetne kompendium. Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Szacun 🙂

 33. Jagoda

  Kolejny bardzo przydatny artykuł – na pewno skorzystam z rad! Już czekam na 2 część! 😉

 34. Dziewczynka jak malinka

  Genialny wpis! Przeczytałam od deski do deski! Bardzo mi pomogłeś! Nie wiedziałam o wtyczce Yoast SEO, tzn miałam zainstalowaną wtyczkę ale nie wyłączoną i nie wiedziałam do czego on służy, od dzisiaj już jest włączona, mam nadzieje ze to troche pomoze 😀

 35. Smooky / Magda

  Takiej wiedzy nigdy dość, a tutaj przynajmniej krótko, ale na temat. Z pewnością się przyda, zapisuję link 🙂
  Pozdrawiam,
  M.

 36. pisanepopijaku

  No proszę, dowiedziałem się więcej niż gdy przeszukiwałem Internet jeszcze przed założeniem strony 😉

 37. Grzegorz

  Spróbuję wszystkie porady wykorzystać na swoim blogu

Leave a Reply

Theme by Anders Norén