Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Copywriting, Polecam, Pozycjonowanie

10 sposobów na pozycjonowanie stron www – część 1

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, skuteczne pozycjonowanie

Internet znacząco zmienił oblicze reklamy. Stała się ona prostsza i tańsza niż kiedykolwiek, wystarczy tylko chcieć i potrafić wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą sieć internetowa. 10 sposobów na pozycjonowanie stron www pozwoli nam dotrzeć do potencjalnych klientów, a zarazem zachęcić ich, aby poważnie zainteresowali się naszą ofertą.

Możliwości jest naprawdę wiele, ale co najważniejsze – jako przedsiębiorcy nie musimy wykładać ostatniego grosza w promocję swojego produktu czy usługi. Marketing w sieci jest stworzony dla ludzi kreatywnych i chcących osiągnąć sukces nie tylko lokalny, ale również krajowy czy zagraniczny.

10 sposobów na pozycjonowanie stron www:

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, copywriting, copywriter, tworzenie responsywnych stron

Internet to źródło komunikacji międzynarodowej, które jest doskonałym sposobem na pozyskania klientów nawet z całego świata, jeśli tylko postawi się na właściwe pozycjonowanie stron internetowych. Możliwości jest bardzo wiele, natomiast należy zastosować się do aktualnych wytycznych, które zapewniają nam popularne wyszukiwarki, jak Google. Dopiero dzięki dostosowaniu się do ich oczekiwań, nasza strona będzie się piąć w wynikach wyszukiwania na coraz wyższą pozycję.

1. Własna strona firmowa, sklep online bądź blog

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, strona firmowa, copywriting, copywriter, pozycjonowanie stron, tworzenie responsywnych stron

Dobrym sposobem na reklamę w sieci jest założenie własnej strony internetowej. Jest to właściwie podstawa funkcjonowania w wirtualnym świecie. Własna strona www z unikalną nazwą jest naszą sieciową wizytówką i w jej odpowiednie przygotowanie warto jest poświęcić nieco czasu i pieniędzy. Witryna internetowa powinna być przejrzysta, niezbyt skomplikowana i dokładnie opisana: kilka słów o firmie, kilka słów o jej produktach lub usługach oraz powinien być przedstawiony zakres działania firmy.

Treści, teksty na strony internetowe, powinny być pisane do każdego, logicznym, niezbyt skomplikowanym językiem. Kolorystyka witryny powinna wiązać się w sposób wizualny z logiem marki. Dobrze skonstruowana strona internetowa jako przykład skutecznego marketingu, powinna za jakiś czas zacząć już na siebie zarabiać, a więc najistotniejszy jest wkład początkowy w powstanie takiej witryny, w tym także pomysł na teksty seo. Trzeba zadbać o częste aktualizacje strony i stałą jej kontrolę. Jeżeli umożliwiamy dzięki niej kontakt z firmą, to powinniśmy zadbać o to, by jak najszybciej odpowiadać na wiadomości klientów.

Klienci powinni mieć dostęp do zapoznania się z naszą ofertą. Właściwie w tym celu powinna zostać stworzona strona internetowa – aby ukazać, co firma produkuje i jakie usługi wykonuje. Warto w kwestii marketingu pomyśleć także nad uruchomieniem sklepu internetowego, umożliwiającego dokonywanie naszym klientom zakupów online. Sklepy internetowe odnoszą bezwzględnie duże sukcesy w dzisiejszych czasach, szczególnie jeśli decydują się na wykorzystanie możliwości pojawiających się na platformach B2B, czyli business to business.

Czy poznaliście już 10 sposobów na pozycjonowanie stron www? Zapewne nie. To dopiero początek, więc zajrzyjcie poniżej 🙂

2. Bezpieczne pozyskiwanie linków

10 sposobów na pozycjonowanie stron internetowych, skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, copywriting, copywriter, pozycjonowanie stron www, tworzenie responsywnych stron www internetowych

 • Czerp linki z wielu źródeł: blogi, katalogi.
 • Różne typy linków: tekstowe, graficzne.
 • Różne anchory: nie tylko http://blog.copywriterexpert.pl, ale też blog.copywriterexpert.pl, Blog.CopywriterExpert i inne.
 • Artykuły gościnne: wysyłać zapytania do bloggerów, którzy mają podobną tematykę i pozwolą na umieszczenie własnego artykułu.
 • Udzielaj wywiadów dla wartościowych stron.
 • Linkowanie wewnętrzne.
 • Znajdź firmy i osoby zapewniające usługę komplementarną i reklamujcie się wzajemnie.
Lista mocnych linków

Linki przyczyniają się do zwiększenia autorytetu strony i podniesienia jej wskaźnika TR. Profile, fora internetowe i katalogi to doskonałe źródło linkowania naszej strony internetowej. Linkujmy się na stronach cieszących się dużym zaufaniem w Google. Jeśli chcemy sprawdzić daną stronę, wystarczy skorzystać z narzędzia MajesticSEO. Wszystkie strony powyżej Tust Flow 35 są godne uwagi. Taki link building jest w pełni bezpieczny dla naszej strony. Specjalnie dla Was została przygotowana lista mocnych linków:

Czy poznaliście już 10 sposobów na pozycjonowanie stron www? To dopiero 2 sposób. Przejdźcie dalej 🙂

3. Promocja na portalach społecznościowych

10 sposobów na pozycjonowanie stron www, sprawdzone techniki pozycjonowania stron internetowych, jak promować bloga za darmo, skuteczne pozycjonowanie, pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie stron www

Jeśli mowa o tanich sposobach na marketing i promocję produktów lub usług firmy to z pomocą przychodzą nam portale społecznościowe. Powszechnie lubiane środki komunikacji jak Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, czy Snapchat to świetna forma budowania więzi z klientem. Firmy coraz chętniej i częściej sięgają po pomoc przy promowaniu swoich ofert, z portali społecznościowych, które zazwyczaj w bezpłatny sposób lub za małą dopłatą idealnie spełniają rolę narzędzia reklamowego. Na dodatek takich witryn społecznościowych jest tyle, że mamy w czym wybierać.

Najpopularniejszym portalem społecznościowym jest w dzisiejszych czasach Facebook. Ze względu na jego wszechstronność i prostą obsługę aktywnie korzysta z niego około 1,65 mld ludzi na całym świecie. Oznacza to tyle, że co czwarty człowiek na ziemi ma konto na Facebook’u. Jest to wystarczający powód, aby firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w ramach skutecznego marketingu utworzyła stronę także w tym serwisie.

Strona na Facebook’u, czyli tak zwany Fanpage, powinna być uzupełniona wysokiej jakości zdjęciami oraz częstymi aktualizacjami. Codzienne interesujące wpisy sprawiają, że Fanpage żyje i to skłania użytkowników FB, aby go obserwować. Stanowi on ważny wizerunek naszej działalności, więc nie powinniśmy zaniedbać naszego Fanpage, na przykład nie dodając nowego wpisu przez prawie cały tydzień bądź dłużej.

konta społecznościowe, copywriter, copywriting, seo, 10 sposobów na pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie stron internetowych

Czy wiedzialiście: Wiele osób korzysta z poczty gmail.com. Gmail jedno z wielu dzieci Google. Dzięki niemu prowadzimy również konto społecznościowe Google+, które podobnie jak Facebook umożliwia dzielenie się ze znajomymi swoimi przemyśleniami lub w przypadku firmy – nowymi produktami lub ciekawostkami z nimi związanymi. Skuteczne jest wrzucanie zdjęć, które bardziej niż treść przyciągają uwagę internautów, dlatego warto także posiadać konto na portalu Instagram. Pozwólmy zdjęciom mówić samym za siebie, a z pewnością odniesiemy sukces.

Pozostałe portale społecznościowe jak Twitter, który umożliwia komunikowanie się ze światem poprzez posty o ograniczonej ilości znaków, czy Snapchat, który polega na wrzucaniu na portal krótkich filmików z życia użytkownika, często o charakterze humorystycznym, również mogą stać się cenną formą marketingu pozwalającą nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Portale społecznościowe uznawane są za przykład nowoczesnego i skutecznego marketingu dla każdej firmy.

Promocja na portalach społecznościowych – krótki poradnik:
 1. Poprośmy stałych klientów o rekomendację
 2. Stwórzmy grupę na FB
 3. Zadbajmy o udostępnienia
 4. Uzyskajmy opinie na FB i Google firma
 5. Używajmy hasztagów
 6. Zastosujmy płatne reklamy – adwords bądź FB

Poznaliście już 3 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www. Zapraszam dalej 🙂

4. Prowadzenie bloga

prowadzenie bloga, copywriting, copywriterexpert

Zadbajmy o regularne wpisy na swojego bloga, w którym pojawiają się artykuły zgodne z zasadami SEO. Co to dokładnie oznacza? W tytule, pierwszym akapicie i w dalszej części tekstu dbamy o właściwe podkreślenie słów kluczowych. Jeśli posiadamy stronę opartą o silnik WordPress, to warto zainstalować wtyczkę Yoast SEO. Dzięki niej podczas tworzenia kolejnych wpisów na naszego bloga otrzymamy dokładną instrukcję na temat ulepszenia go pod względem aktualnych zasad SEO.

Jeśli szukamy pomysłów na kolejne artykuły, to wypiszmy problemy, które rozwiązuje nasz produkt. Wyszukajmy w Google informacji na ten temat i napiszmy artykuły na ten temat. Za pomocą narzędzia Google Planer możemy dokładniej ocenić na które pytania internauci chętnie szukają odpowiedzi w wyszukiwarce Google. Pisząc na ten temat i dbając o dalsze pozycjonowanie naszych wpisów mamy pewność, że większa ilość użytkowników pojawi się na naszym blogu.

Czy poznaliście już 10 sposobów na pozycjonowanie stron www? Nie nie nie. Jeszcze trochę Wam to zajmie. Poznajcie kolejny 🙂

5. Audyt SEO strony

audyt seo strony, pozycjonowanie stron www, copywriting, copywriterexpert

Audyt SEO umożliwia nam zapoznanie się z aktualnym stanem technicznym naszej strony www. Wyszukuje wszelkie błędy, które można by rozwiązać za pomocą prostych i bardziej skomplikowanych kroków. Taki Audyt należy przeprowadzić co pewien czas. A najlepiej, jeśli uwzględniamy go już w momencie tworzenia strony internetowej. Chcemy, aby była ona w pełni dostosowana do zasad SEO, co wpłynie na jej prostsze i skuteczniejsze pozycjonowanie. Wyszukiwarka Google po prostu lepiej oceni naszą stronę i chętniej wypozycjonuje ją na wyższą pozycję.

Tutaj macie link do artykułu, dzięki któremu dowiecie się, gdzie możecie przeprowadzić skuteczny i darmowy Audyt SEO.

Audyt warto wykonać / zlecić, gdy:
 1. Pozycjonowanie nie przynosi efektów.
 2. Roboty Google nie widzą naszej strony.
 3. Roboty Google nie indeksują naszych stron.
 4. Przeglądarki internetowe źle wyświetlają naszą stronę.
 5. Witryna narażona jest na ataki z zewnątrz, na przykład złośliwe oprogramowanie.

Podsumowanie: Chcecie poznać 10 sposobów na pozycjonowanie stron www?Jeśli tak, to zapraszam Was do kolejnego artykułu:

10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www – cz.2

Na koniec Dołączcie i uczcie się razem z nami 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam Was do obserwowania bloga. Zapisujecie się po prawej stronie 🙂 Obserwujcie także mój kanał na YT. Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

72 Komentarzy

 1. Grzegorz

  Spróbuję wszystkie porady wykorzystać na swoim blogu

 2. pisanepopijaku

  No proszę, dowiedziałem się więcej niż gdy przeszukiwałem Internet jeszcze przed założeniem strony 😉

 3. Takiej wiedzy nigdy dość, a tutaj przynajmniej krótko, ale na temat. Z pewnością się przyda, zapisuję link 🙂
  Pozdrawiam,
  M.

 4. Dziewczynka jak malinka

  Genialny wpis! Przeczytałam od deski do deski! Bardzo mi pomogłeś! Nie wiedziałam o wtyczce Yoast SEO, tzn miałam zainstalowaną wtyczkę ale nie wyłączoną i nie wiedziałam do czego on służy, od dzisiaj już jest włączona, mam nadzieje ze to troche pomoze 😀

 5. Jagoda

  Kolejny bardzo przydatny artykuł – na pewno skorzystam z rad! Już czekam na 2 część! 😉

 6. Dziękuję, będą już niedługo 🙂

 7. Życzę powodzenia, na pewno pomoże. Ja co kilka miesięcy ulepszam wpisy, po nowych aktualizacjach Yoast SEO 🙂

 8. Dziękuję i również pozdrawiam, S. 🙂 Zapraszam częściej.

 9. Cieszę się i zapraszam częściej 🙂

 10. Na pewno się przyda, życzę powodzenia 🙂

 11. Świetne kompendium. Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Szacun 🙂

 12. Hmm, o wielu rzeczach nie wiedziałam. Dopiero zaczynam przygodę z własną stroną (blogiem), ale też nie mogę poświęcać mu codziennie czasu. Mam nadzieję, że mimo tego niektóre z tych podpowiedzi okażą się skuteczne. 🙂 Dzięki!

 13. Ja również, życzę powodzenia 🙂

 14. Dzięki wielkie i zapraszam po następną część o pozycjonowaniu i nie tylko 🙂

 15. Bardzo przydatny artykul! Staram sie zwracac na te wydawaloby sie drobne szczegoly uwage, ale warto od czasu do czasu sobie przypomniec.

 16. Świetnie napisane 🙂

 17. Dzięki! Spróbuję wykorzystać.

 18. Cenny wpis, chętnie skorzystam z twoich porad, dziękuję 🙂

 19. Dzięki za podzielenie się wiedzą! Na pewno będę korzystać z porad. Będę śledzić 🙂
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

 20. wchodząc tutaj miałam obawy, poniewaz kiedyś czytałam post „pozycjonowanie w 5 krokach” czy jakos tak. Były to same bzdety i inne sprawy.
  JEdnak u cb jest to logiczne. Dobra, przydatna robota

 21. Dzięki wielkie za słowa uznania 🙂 Pozdrawiam!

 22. Super, zapraszam tak często, jak tylko się da 🙂

 23. Cieszę się i zapraszam ponownie na kolejne wpisy 🙂

 24. Życzę powodzenia 🙂

 25. Na tym blogu zawsze można sobie coś odświeżyć, szczególnie w kwestii Copwyritingu i Pozycjonowania stron 🙂

 26. Bardzo przydatny tekst. A przy tym, napisany bardzo przejrzyście.

 27. Bernardeta Nosek

  Ten temat właśnie mnie interesuje i pojawiłeś się z wpisem w dobrym czasie dla mnie.

 28. Bardzo przydatne porady. O części z nich nie miałam pojęcia.

 29. Z tego miejsca chciałbym podziękować za listę. Jest ich trochę sporo i przyznam szczerze, że nie jestem w stanie skorzystać ze wszystkiego więc które polecasz. Czy lista jest zrobiona losowo czy według jakieś schematu. No i dobra robota. Na pewno skorzystam z rad.

 30. Agnieszka

  Tak bardzo na czasie. Wypróbuję te sposoby z pewnością 🙂

 31. Super, życzę powodzenia, a w razie trudności zapraszam do siebie – chętnie pomożemy 🙂

 32. Listy są w miarę uporządkowane, choć dokładniej musisz je sam ocenić. W tym celu możesz wykorzystać specjalne narzędzia seo do badania wartości takich katalogów i innych stron. Życzę powodzenia w pozycjonowaniu 🙂

 33. Cieszę się, że udało mi się nauczyć czegoś nowego 🙂

 34. Super, cieszę się i życzę powodzenia. W razie potrzeby służę pomocą 🙂

 35. Miłe słowa, dziękuję 🙂

 36. Świetne rady. Kilka z nich będę musiała koniecznie wprowadzić w życie.

 37. Bardzo ciekawy i wartościowy wpis. Dużo się z niego dowiedziałam. Teraz tylko wprowadzić wiedzę w życie…

 38. Kinga

  Bardzo ciekawy i rzeczowy wpis. Wiele z niego wyciągnęłam i na pewno zacznę stosować. Dziękuje i pozdrawiam!

 39. Dziękuję i zapraszam częściej. Oczywiście życzę powodzenia w pozycjonowaniu. Gdyby były pewne trudności, to zapraszam do siebie 🙂

 40. Zastosowanie wiedzy w praktyce to podstawa. Bez niej pozycjonowanie nie przyniesie żadnych efektów, życzę więc powodzenia 🙂

 41. Bielecki.es

  Dzięki za podpowiedzi zwłaszcza za 2 punkt. Przydatna wiedza zwłaszcza jeśli chodzi o katalogi i strony w z wysokim PR. Czekam na 2 cześć. 😉

 42. Bardzo przydatny, precyzyjnie napisany wpis. Dziękuję!

 43. Przydatne porady, do wykorzystania, pozostaje podążać wskazówkami. 🙂

 44. Anna

  Pomocny wpis 🙂 Na pewno się przyda, szczególnie teraz, gdy chce połączyć bloga z nową usługą i zależy mi, żeby zobaczyło ją jak najwięcej osób.

 45. Bardzo przydatny i napisany prostym językiem artykuł 🙂 Dziękuję

 46. Dzięki! Świetny post i bardzo mi potrzebny, bo jakoś ciągle pozycjonowanie mojego bloga zaniedbuję i się usprawiedliwiam oczywiście, że nie umiem. To się biorę do roboty 🙂

 47. Bardzo cenne porady, postaram się zastosować je w praktyce 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

 48. Jestem jeszcze zielona w tych kwestiach dlatego z zaciekawieniem przeczytałam posta. Dzięki :)!

 49. Asia

  Dziękuję za skondensowaną wiedzę i napisany dostępnym językiem artykuł. Juz wiem, że napewno skorzystam z narzędzia do audytu SEO. Czekam na kolejną część 🙂

 50. Wartościowy tekst,wielu może się przydać.

 51. Dziękuję pięknie i zapraszam ponownie – zapewne wiele na tym skorzystasz, jeśli chcesz pozycjonować swojego bloga 🙂

 52. Dzięki za wpis, zachęcasz mnie, aby już niedługo opublikować 2 część wpisu o pozycjonowaniu stron www 🙂 będzie już niedługo

 53. Cieszę się, że rozjaśniłem Ci sprawę 🙂

 54. Powodzenia w zastosowaniu. Na pewno wyniki się poprawią, wystarczy tylko monitorować 🙂

 55. A jeśli potrzebujesz wsparcia, to zapraszam do częstych odwiedzin bloga. A jeśli nie masz czasu na samodzielne pozycjonowanie bloga, to służę pomocą 🙂

 56. Dziękuję za prosty język, na tym szczególnie mi zależało, bo pozycjonowanie i copywriting to dla wielu dość skomplikowany temat 🙂

 57. Życzę powodzenia w nowej promocji bloga, na pewno przyciągnie nowych klientów. Jeśli potrzebne jakiekolwiek wsparcie, to zapraszam do kontaktu. ps. CopywriterExpert 🙂

 58. Dzięki i powodzenia. Na pewno poprawisz swoje wyniki Izo 🙂

 59. Dziękuję Sylwio za tak miły komentarz. Życzę powodzenia w pozycjonowaniu swojego bloga o modzie 🙂

 60. Cieszę się Tomku, że pomogłem. Masz świetnego bloga, więc życzę powodzenia w pozycjonowaniu. Gdybyś potrzebował pomocy, to zawsze możesz się do mnie zwrócić 🙂 ps. CopywriterExpert

 61. Dżiękuję 🙂 będę to wszystko próbowała 🙂

 62. Cieszę się, zapraszam tak często, jak tylko się da 🙂

 63. Przeczytane, czas na wprowadzanie w życie. Fajnie, że trafiłam na tę stronę. 🙂

 64. Ja również się cieszę i zapraszam częściej 🙂

 65. Kamil

  Przydatne informacje. Dzieki.

 66. A proszę bardzo i zapraszam częściej na Blog o SEO i Pozycjonowaniu 🙂

 67. Ilona

  O ile u mnie świetnie działa pozycjonowanie pod wyszukiwarki, o tyle w SM dostaję jakiegoś bana i tnie mi zasięgi. Muszę chyba skupić się na tym aspekcie 🙂 Dzięki za źródło informacji!

 68. Cieszę się, że pomogłem. Powodzenia 🙂

 69. trochę wiedzy zaczerpnięte, więc do dzieła! dzięki 🙂

 70. Do dzieła i powodzenia. Jeśli chcesz być na bieżąco z SEO, to odwiedzaj ten blog jak najczęściej 🙂

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk