Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Aktualności, Polecam

Najlepsze szablony na bloga / motywy WordPress

najlepsze szablony wordpress na bloga

Poszukujecie ciekawe motywy WordPress na prowadzenie bloga? Jeśli tak, to przyjrzyjcie się moim propozycjom. Specjalnie dla Was przygotowałem „Najlepsze szablony na bloga„. Gdy któryś szczególnie się Wam spodoba, po wypróbowaniu wersji darmowej, to zawsze możecie później zakupić pełną wersję, do czego również zachęcam. Nie będę się rozpisywał, więc zapraszam, aby poznać i wyszukać ten motyw wordpress na bloga, który będzie najbardziej Wam odpowiadał.

Lista będzie aktualizowana, więc jeśli wyszukaliście wyjątkowy szablon, idealny do prowadzenia bloga, to dajcie znać w komentarzach 🙂

Lista najlepszych motywów / szablonów WordPress na blog:

SHAMROCK

Szablon motyw wordpress na blog Shamrock

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: prosty i przejrzysty, wspiera posty audio-wideo, umożliwia wyświetlanie wpisów i reklam, funkcjonalność.

BookRev Lite

Szablon motyw wordpress na blog Bookrev

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: Wbudowany slider na samej górze, sidebar dostępny po prawej stronie i na dole. Idealny do prowadzenia bloga z recenzjami książek, filmów itp.

Great

Szablon motyw wordpress na blog Great
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: prosty, w wielu wersjach kolorystycznych, responsywny, bogaty we własne widgety – do tworzenia bloków reklamowych i wyświetlania popularnych postów.

Hueman

Szablon motyw wordpress na blog Hueman
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: szablon dla blogów w dużą ilością treści. Używany przez ponad 70 tys. stron, co oznacza, że ta popularność nie jest przypadkowa 🙂

Prolog

Szablon motyw wordpress na blog Prolog
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: posiada ciekawy widżet autora po prawej stronie z ikonami do social media, aż 6 wersji kolorystycznych. Pasuje do bloga firmowego i osobistego.

Zillah

Szablon motyw wordpress na blog Zillah
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: prosty, minimalistyczny, w szerokości Full Width czyli 100%. Działa razem z wtyczką SiteOrigin Page Builder, co ułatwia zarządzanie i budowaniem strony wedle swoich potrzeb.

Colormag

Szablon motyw wordpress na blog ColorMag
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: dla blogów i dzienników z rozbudowaną treścią, w stylu magazine. Używany przez ponad 60 tys. stron. Najpopularniejszy szablon na bloga według serwisu WordPress.org.

Elegant Pink

Szablon motyw wordpress na blog Elegant pink
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: motyw szczególnie odpowiadający kobietom, wszechstronny, przyciągający wzrok. Dostosowany do urządzeń mobilnych, niestandardowy pod względem stopki, menu i suwaka. Pasuje do prowadzenia bloga, czasopism, portfolio i innych kreatywnych stron www.

The minimal

Szablon motyw wordpress na blog The Minimal
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: minimalistyczny, odświeżony i czysty szablon, przestronny biały układ, dwa menu, opcja full widht – pełna szerokość strony, niestandardowe ikony social media i logo. Pasuje do prowadzenia bloga i czasopisma.

Zinnias Lite

Szablon motyw wordpress na blog Zinnias Lite
obejrzyj demo ; pobierz szablon Nie zawsze demo działa, ale szablon jest dostępny.
Charakterystyka: dobrze ułożony, uporządkowany i przejrzysty szablon. Przedstawia najnowsze i przyklejone posty oraz różnorodne kolory tematyczne. Działa z wtyczką WooCommerce do prowadzenia sprzedaży usług i produtków na blogu.

GlowLine

Glow line Lite szablon wordpress darmowy
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: bogaty w różnorodne widgety: na pasku bocznym, w stopce i boczny na stronie głównej. Proste dostosowanie strony na podstawie funkcji live – sprawdzanie zmian od razu. Zintegrowany z wtyczką do generowania subskrybentów / leadów. Pasuje do blogów turystycznych, gastronomicznych i modowych.

Kalon

Kalon szablon wordpress darmowy
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: żywy, czysty i minimalistyczny oraz przyciągający wzrok. Dostosowany do urządzeń mobilnych, w pełni responsywny. Dostosowany do SEO i najnowszych standardów CSS3 i HTML5. Bogaty w ciekawy ikony społecznościowe, różnorodne widgety, menu, pełnoekranowy suwak. Szybko ładujący się we wszystkich przeglądarkach internetowych. Pasuje do blogów osobistych o sporcie, stylu życia, dzieciach, modzie i wielu innych tematach.

Barletta

Barletta szablon wordpress darmowy
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: przyciągający wzrok motyw z ciekawymi wzoracami i typografią, czysty i elegancki. Szablon responsywny i działający na podstawie przyjaznego dla programistów systemu Bootstrap. Współpracujący z takimi popularnymi wtyczkami WordPressa, jak: Jetpack, Formularz kontaktowy 7, WooComerce, Mailchimps i wiele innych. Pozwala na proste i nowoczesne blogowanie.

Squarex

Squarex szablon wordpress darmowy
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: kwadratowy układ płytek współpracujący z wtyczką Jetpack. Posiada aż 4 osobne wersje: demonstracyjna, bardziej rozbudowana, wyposażona w dodatkowy układ Box Grid oraz wersja pozwalająca na budowanie strony na podstawie kategorii i wpisów na blogu.

writerBlog

Amadeus writersBlog szablon wordpress darmowy

obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: minimalistyczny, prosty, a zarazem nowoczesny i responsywny szablon WordPress. Współpracuje z wtyczkami SiteOrigin Page Builder, dzięki której budowanie strony okazuje się o wiele prostsze. Działa także w wtyczkami: WooComerce, Nivo Slider, Formularz kontaktowy 7, Photo Gallery Grid i innymi.

Boston

Boston szablon wordpress darmowy
obejrzyj demo ; pobierz szablon
Charakterystyka: prosty i wyjątkowy szablon dla początkujących blogerów, choć nie tylko. Pozwalający na dzielenie się prostymi wpisami blogowymi, pisanie pamiętnika. Posiada wiele funkcji przydatnych bloggerom.

Tworzenie własnego bloga

najlepsze szablony wordpress na blog

Znaleźliście idealny szablon na swój blog? Jeśli tak, to zacznijcie go tworzyć. Jak o to zadbać krok po kroku?

 • Zakup hosting uwzględniający aplikację WordPress bądź przejdź do kolejnego kroku.
 • Zakup domenę dostosowaną do Twojego biznesu.
 • Zainstaluj przez DirectAdmin na wybranej domenie aplikację WordPress.
 • Zaloguj się do WordPressa i przejdź do „Wygląd” i „Motywy”.
 • Dodaj nowy motyw i go zainstaluj, a następnie „Włącz”.
 • Przejdź do „Wyglądu” i dostosuj szablon wordpress do swoich potrzeb.
 • Dodaj na stronę odpowiednią treść, dostosowaną pod względem pozycjonowania, najlepiej z wykorzystaniem wtyczki Yoast SEO.
 • Sprawdź szybkość działania szablonu przez PageSpeed Insights i popraw ją zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.
 • Dbaj o aktualizację wordpressa i szablonu.
 • Zadbaj o skuteczne pozycjonowanie swojej strony.
Koniecznie zajrzyj jeszcze do tych artykułów o WordPressie:

Jak wygląda instalacja WordPress w Direct Admin?

Konfiguracja WordPress czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo strony?

Co jeszcze? Zadbajcie o odpowiedni hosting, domenę i certyfikat SSL. O tym wszystkim już niedługo na blogu, więc bądźcie na bieżąco 🙂

Powodzenia!

 

Podziel się z innymi 🙂

2 Komentarzy

 1. Czy motyw Shamrock wymaga wyświetlania stopki autora czy można ją usunąć?

 2. Wymaga w wersji darmowej 🙂

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk