Blog o Rozwoju osobistym, Copywritingu i Pozycjonowaniu

Wyjaśniam, jak prosto i skutecznie rozwijać się, pozycjonować strony www oraz zwiększać swoje dochody. Bądźcie ze mną na bieżąco a rozwój osobisty gwarantowany!

Narzędzia SEO, Pozycjonowanie, Wordpress

Linkowanie wewnętrzne na stronie – wtyczka Seo Auto Linker

linkowanie wewnętrzne na stronie - wtyczka Seo Auto Linker

Linkowanie wewnętrzne odgrywają istotne znaczenie, ponieważ pozwala użytkownikom jeszcze lepiej poruszać się na stronie. Zachęca ich do tego, aby pozostali na stronie jak najdłużej. Dodatkowo takie linki w treści pozwala na budowanie nawigacji dla robotów indeksujących, którym łatwiej jest rozpoznać ważniejsze adres url i frazy kluczowe występujące na naszej stronie.

Przykład linkowania (te niebieskie słowo „Google Search Console” zostało zalinkowane do artykułu)

linkowanie wewnętrzne w 1 artykule na blogu o Copywritingu, SEO i Pozycjonowaniu

Te czynniki w dużym stopniu przyczyniają się do budowania skutecznej pozycji naszej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Jak więc moglibyście zadbać o profesjonalne, a zarazem szybkie linkowanie wewnętrzne na Waszej stronie www? Jeśli Wasza strona jest oparta na WordPressie, to z pomocą przychodzi Wam wtyczka Seo Auto Linker. Poznajcie ją krok po kroku.

Szybkie i proste linkowanie wewnętrzne – Seo Auto Linker

Seo Auto Linker to najprostsza w użyciu wtyczka przeznaczona do tworzenia linków wewnętrznych. Jak zainstalować taką wtyczkę i ją użyć? Poniżej ukazuję Wam kilka wskazówek.

Oglądaj filmik na YT:

Instrukcja poniżej dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

1. Przechodzimy do naszej strony postawionej na WordPressie, logujemy się i po lewej stronie klikamy w pozycję „Wtyczki„, a następnie „Dodaj nową„. Wyszukujemy wtyczkę „Seo Auto Linker„. Instalujemy ją i włączamy.

Wtyczka seo auto linker do linkowania wewnętrznego na wordpressie

2. Po lewej stronie pojawia się nam już pozycja SEO Auto Linker, w którą klikamy, a następnie „Add New Link„.

dodanie nowego słowa kluczowego do linkowania wewnętrznego w seo auto linker

3. Wprowadzamy tytuł widoczny dla nas, a poniżej słowa / frazy kluczowe. Możemy wpisać kilka różnych dla jednego adresu url bądź tylko 1. W URL podajemy adres strony. W Link Per Pages zaznaczamy, jaka ilość linków dla danego słowa kluczowego ma pojawić się na 1 stronie. Jeśli w naszym artykule bądź na stronie pojawi się wielokrotnie dane słowo kluczowe, a my tutaj wpiszemy „1”, to zostanie ono podlinkowane tylko raz. Najlepiej 1, aby nie zniechęcić użytkowników zbyt dużą ilością tych samych linków wewnętrznych.

Nowe słowo kluczowe w seo auto linker - linkowanie wewnętrzne

6. Wybieramy typy linku (dofollow, nofollow).

7. Zaznaczamy czy link ma zostać otwarty w nowej karcie – target:blank

8. Po prawej stronie widzimy kolumnę, która pozwala nam zdecydować, gdzie mają pojawić się linki wewnętrzne: wpisy, strony, media.

Ustawienia wtyczki seo auto linker - linkowanie wewnętrzne

Pamiętajcie: wtyczka Seo Auto Linker może posłużyć także podczas prowadzenia zaplecza seo, na przykład kilku / kilkunastu blogów postawionych na WordPressie. Jeśli pojawia się na nich wartościowa treść i chcemy, aby pojawiły się na niej linki prowadzący do naszej głównej strony pozycjonującej, to również tutaj przyda się to rozwiązanie. Pomocne okazuje się przy tym narzędzie „Multisite” pozwalające na zarządzanie kilkoma blogami jednocześnie.

Mam nadzieję, że Wam się udało. Powodzenia 🙂

Na koniec 🙂

Zachęcam do obserwowania bloga o copywritingu, seo i pozycjonowaniu stron www

Zachęcam do obserwowania bloga. Zapisz się po prawej stronie bloga, a prezenty wyślę Ci na emaila 🙂 Obserwuj także kanał na YT i dołącz do grupy wsparcia na Facebooku! Do usłyszenia!

Podziel się z innymi 🙂

2 Komentarzy

  1. MonitorFX

    Chyba jedna z bardziej przydatnych wtyczek na WP

Odpowiedz

Theme by Anders Norén Przerabiał sam Szymon Owedyk