Blog CopywriterExpert o SEO i Pozycjonowaniu stron www

Copywriting, Content Marketing, SEO, SEM i Pozycjonowanie stron internetowych w jednym miejscu.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron www – techniki SEO

Każdy właściciel strony internetowej zastanawia się nad tym, jak zapewnić jej najwyższą popularność w sieci. Jest ona przede wszystkim zależna od stopnia pozycjonowania, w oparciu o najnowsze techniki seo. Pozycjonowanie stron www polega na dostosowaniu się do sposobu działania wyszukiwarki internetowej Google. Jest ona najczęściej stosowana przez internautów. Jej twórcy nadal decydują się na zmianę algorytmu, co przyczynia się do ulepszenia jej działania.

Dawniej wystarczyło pozycjonowanie stron internetowych oparte na stworzeniu jak największego zaplecza linków dla strony. Najkorzystniej wtedy, jeśli linki do naszych stron prowadziły z katalogów bądź innych stron, które posiadały wysoki PR. Tak duże znaczenia nie odgrywała wtedy unikalna treść, lecz ilość linków prowadzących do naszej strony. Natomiast od 2015 roku zaczyna się to coraz bardziej zmieniać.

pozycjonowanie-stron-www-copywriter-cennik-copywriting-cennik-copywriter-portfolio-teksty-na-strone-internetowa

Wyszukiwarka Google ocenia, jakiej jakości treść pojawia się na naszej stronie, a zarazem ocenia treść stron, na których to pojawia się link do naszej strony. Jeśli więc link naszej strony będzie pojawiał się w serwisie, którego treść jest niskiej jakości, nie nawiązuje do tematyki naszej strony, to automatycznie obniżymy jej pozycję w wyszukiwarce. Oznacza to, że pozycjonowanie stron internetowych musi być coraz bardziej ostrożne. Warto więc ocenić, jak należy aktualnie podchodzić do pozycjonowania stron już przez same katalogi internetowe.

1. Pozycjonowanie stron www w katalogach internetowych

pozycjonowanie-stron-www-copywriter-cennik-copywriting-cennik-copywriter-portfolio
Dawniej dla promocji naszej strony internetowej liczył się PR katalogów internetowych oraz ich ilość. Natomiast aktualnie liczy się tematyka takiego katalogu. Jeśli więc chcemy, aby katalogowanie pozytywnie wpłynęło na pozycję naszej strony, to należy wybrać te katalogi, których tematyka jest zbliżona do naszej strony www. Pewne z nich posiadają specjalne kategorie tematyczne. Np. Nasza strona o tematyce finansowej powinna pojawić się w kategorii Finanse. I najlepiej, jeśli w każdym katalogu pojawia się unikalny tekst seo opisujący naszą stronę www.

Pamiętaj: Tysiące kopii tego samego tekstu w każdym katalogu na pewno zostanie negatywnie odebrane przez Google.

2. Zaplecze seo strony internetowej i Blog firmowy

pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie stron internetowych, copywriter seo, copywriter portfolio, copywriter cennik, copywriting cennik, Pozycjonowanie Seo stron internetowych www
a) Zaplecze seo naszej strony to miejsce, gdzie ją dokładnie opisujemy. Na zapleczu teksty seo ukazują tematykę zbliżoną do tej, która jest widoczna na stronie głównej. Dzięki temu każdy wpis zawiera indywidualny link do naszej strony. Treść takich blogów powinna być wartościowa. To właśnie od niej zależy, jak Google i inne wyszukiwarki potraktują nasze zaplecze. Kilka bądź kilkanaście blogów może stanowić ciekawe zaplecze seo dla Twojej strony. Nie zwalnia Cię to jednak przed prowadzeniem profesjonalnego bloga dla danej strony będzie docierał do potencjalnych klientów.

b) Blog firmowy bądź promujący sklep internetowy to gwarancja, że pozycjonowanie stron internetowych okaże się skuteczne. O takim blogu będą mogli dowiedzieć się wszyscy internauci, którzy trafiają na naszą stronę. Należy więc zadbać o to, aby każdy wpis na nim był najwyższej jakości. Jeśli nie posiadamy w tym zakresie doświadczenia, może nas w tym wyręczyć wykwalifikowany Copywriter. Zadba o to, aby nasz blog firmowy odpowiednio się prezentował i przyjemnie promował naszą działalność. Copywriter seo dodatkowo zadba o to, aby wszystkie jego wpisy skutecznie wpasowywały się w algorytm google, dzięki czemu pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie strony internetowej.

Pamiętaj: Nie należy więc umieszczać swoich linków stron na wpisach, których tematyka całkowicie odbiega od tej, która pojawia się na naszej stronie. Np. umieszczenie linku strony o tematyce sportowej na blogu o tematyce programowania. Takie rzeczy są już niedopuszczalne.

3. Reklama Adwords i Facebook

Pozycjonowanie wymaga poświęcenia pewnych środków na kampanie reklamowe. Koszty nie zawsze powinny grać tutaj najważniejszą rolę. Adwords umożliwia nam wykonanie reklamy, za którą poniesiemy koszty, jeśli okaże się skuteczna. Wysokość wydatków takiej reklamy jest zależna od liczby unikalny użytkowników, którzy klikną w link sponsorowany, a następnie przejdą do naszej strony internetowej.

Podobne rozliczenie przedstawia nam reklama Facebook. Jest więc możliwość ustalenia dokładnych wytycznych naszej reklamy, co pozwala dotrzeć do wybranej grupy internautów. Oni mogą szczególnie zainteresować się tematyką naszej strony, jak i ofertą, która jest na niej przedstawiona.

Pozycjonowanie stron www przybiera różne formy. Ale nowa technologia, a zarazem ulepszenia wyszukiwarek internetowych sprawiają, że należy być z nimi na bieżąco, jeśli mamy zamiar osiągać coraz lepszą pozycję. To sprawi, że nasza strona internetowa znajdzie się na pierwszej stronie wyszukiwania, w najlepszych dla nas słowach kluczowych.

Pozycjonowanie stron www – komu zlecić?

copywriter pl cennik copywriting za usługi seo i pozycjonowanie stron www internetowychJeśli nie mamy czasu na samodzielne pozycjonowanie, warto to powierzyć osobie, która posiada wieloletnie doświadczenie i pozytywne opinie od klientów prywatnych, a zarazem firmowych.

Dawniej mieliśmy do wyboru tylko firmy seo i agencje reklamowe. Natomiast aktualnie o wiele większe możliwości pozycjonowania (White Seo) zapewnia nam Copywriter PL, który działa również jako Pozycjoner. Pozytywnie są odebrani szczególnie Ci, którzy na przestrzeni ponad 10 lat poznali najskuteczniejsze techniki pozycjonowania i chętnie wykorzystują je na rzecz swoich aktualnych i nowych klientów.

Copywriterzy to specjaliści, którzy posiadają świetny kontakt z klientami i chętnie przedstawiają im dokładne raporty z pozycjonowania stron internetowych. Tym samym zdobywają ich zaufanie, które skutkuje długofalową współpracą. Czyni tak coraz większa ilość właścicieli stron firmowych i sklepów internetowych. Dzięki temu koszty pozycjonowania są często niższe, a efekty o wiele bardziej zadowalające.

20 Comments

 1. Czy wg Ciebie Adwords jest skuteczny?

  • Oczywiście, że tak. Ale samo pozycjonowanie również. W przypadku adwords i samego pozycjonowania należy zastosować odpowiednie techniki seo, w których zakresie pojawia się także copywriting. Zapraszam do siebie, chętnie udzielę odpowiedzi i zapewnię jak najlepsze rozwiązanie 🙂

 2. Bardzo przydatny post, właśnie zastanawiałam się nad SEO, to nie jest takie proste.

 3. Wiele rzeczy, których nie wiedziałam, dziękuję!

  • Proszę bardzo i cieszę się, że „coś” okazało się praktyczne. Zapraszam na nowe wpisy o pozycjonowaniu i copywritingu. To wiedza, z którą nie rozstaje się od ponad 10 lat 🙂

 4. Bardzo ciekawe porady, nie wiedziałam, że teraz przy pozycjonowaniu licza sie tylko te linki na stronach o podobnej tematyce…

  • Dziękuję i zapraszam po ponowne wskazówki, przydatne podczas pozycjonowania. Wykorzystuję je każdego dnia, gdy obsługuje swoich klientów, zarządzając ich stronami firmowymi i sklepami online. Dbam również o zapoznanie się z aktualnymi wiadomościami o pozycjonowaniu, uwzględniającymi zmianę algorytmu Google.

 5. Przydatne rady, pozostaje tylko korzystać 🙂

 6. Maria

  SEO – tą częścią prowadzenia bloga najmniej lubię się zajmować. Ale niestety, bez tego, samymi wpisami nie sposób zdobyć czytelników. Coraz bliższa jestem zlecenia tej pracy specjaliście, chociaż z drugiej strony niektórzy idą na skróty i efektem bywa kara od Google. Dziękuję za wpis – trzeba wreszcie zacząć. 🙂

 7. Ewa

  Ciekawy blog na pewno będę tu częściej zaglądać 🙂

 8. Kolejny ważny a pomijany temat. Podziwiam Twoją odwagę. Ten wpis pewnie doda wiary wielu ludziom, którzy mogą nie wiedzieć co dalej … Pozdrawiam!

 9. Świetny artykuł i wszystko jest jasno wyjaśnione. Mam nadzieję, że pomoże mi w prowadzeniu mojej strony. 🙂

Comments are Closed

Theme by Anders Norén